Menüü

KKK - Vabatahtlik tegevus – Kust alustada?

Kas mul on Euroopa solidaarsuskorpuse vabatahtlikuks hakkamiseks vaja mingeid erioskusi? Open Sulge

EI − see programm on avatud kõigile. Enne vabatahtliku tegevuse alustamist osaled konkreetsetel koolitustel.

Soovin tegutseda vabatahtlikuna välismaal. Kust leiaksin teavet ja abi? Open Sulge

Kõigepealt võid külastada Euroopa solidaarsuskorpuse veebisaiti. Sealt leiad rohkem teavet ja välismaal vabatahtlikuna tegutsemise võimalusi.

Soovin tegutseda vabatahtlikuna Hispaanias. Kas ma pean sellisel juhul oskama hispaania keelt? Open Sulge

EI − kui konkreetse tegevuse puhul ei ole nõutud hispaania keele alusteadmised. Projekti ajal on sul juurdepääs keeleabile, seega õpid seal töötades kindlasti veidi hispaania keelt.

Kas kindlustus on vajalik? Open Sulge

JAH − kuid Euroopa solidaarsuskorpuse kaudu vabatahtlikuna tegutsemine annab sulle õiguse spetsiaalsele tasuta kindlustusele. Palu sind vabatahtlikule tegevusele saatval organisatsioonil saata sulle vajalik teave.

Mis saab siis, kui mulle ei meeldi mu vabatahtliku tegevuse projekt – kas ma võin sellest loobuda? Open Sulge

Kui satud väga raskesse olukorda ja sinu probleeme ei saa lahendada, on viimase abinõuna võimalus vabatahtlikuna tegevuse leping lõpetada.

Kas ma pean vabatahtliku tegevuse projektis osalemiseks ka midagi maksma? Open Sulge

EI – Euroopa solidaarsuskorpuse vabatahtliku tegevuse projektis osalemiseks ei pea sa midagi maksma.

Kas ELi riigid võivad piirata oma riiklikule vabatahtliku tegevuse kavale juurdepääsu ning võimaldada selles osaleda vaid oma riigi kodanikel? Open Sulge

JAH – riiklikud vabatahtliku tegevuse kavad ei pruugi mittekodanikele avatud olla. Võta teabe saamiseks ühendust vastutava asutusega.

Soovin minna kusagile Aasias. Kas vajan viisat? Open Sulge

TÕENÄOLISELT – vabatahtliku tegevuse projektis osalemine ei vabasta sind riiklike viisanõuete järgimisest. Veendu, et oled hästi ettevalmistatud!

Alustasin hiljuti vabatahtlikku tegevust teises ELi riigis. Millised asutused vastutavad minu sotsiaalkindlustusõiguste eest ja milline on minu õiguslik seisund teises riigis? Open Sulge

Vabatahtlike õiguslik seisund ei ole reguleeritud ELi õigusega. Välismaal tegutsevate vabatahtlike eest vastutab nii neid saatev kui ka neid vastuvõttev organisatsioon. Vabatahtlikuna tegutsemise ajal on sul õigus elada mis tahes ELi riigis, kui sul on piisavalt elatusvahendeid ja täielik tervisekindlustus. Kui need tingimused on täidetud, oled hõlmatud asjaomase riigi sotsiaalkindlustussüsteemiga. Kui viibid mõnes teises ELi riigis ajutiselt, võid kasutada oma koduriigi poolt väljastatud Euroopa ravikindlustuskaarti, et tagada tervishoiuteenuste saamine välismaal viibimise ajal.

Kas mulle antakse kogu ELis tunnustatud tunnistus pärast vabatahtlikku tööd mõnes teises ELi riigis? Open Sulge

Kui osalesid Euroopa solidaarsuskorpuse vabatahtliku tegevuse projektis, antakse sulle noortepassi tunnistus en .

Mis on noortepassi tunnistus ning kust ma saan seda taotleda? Open Sulge

Noortepassi tunnistuse puhul saad olla kindel, et Euroopa solidaarsuskorpuses omandatud kogemust tunnustatakse hariduse omandamisena ja mitteformaalse õppe perioodina. Kui osaled solidaarsusprojektis, peaks sinu organisatsioon end registreerima noortepassi veebisaidil en ja sisestama seal sinu andmed. Seejärel saab sinu tunnistuse valideerida ja luua.

Lisateave selle teema kohta

ELi õigusaktid

Viimati ajakohastatud: 21/06/2024
Jaga lehekülge