Nabídka

Časté otázky - Přístup k online obsahu v zahraničí

Bydlím ve Francii, ale pracuji v Německu. Budu mít přístup k online obsahu v obou zemích po celou dobu, nebo existuje nějaký limit? Open Zavřít

Na dočasný pobyt v zahraničí, jako je dovolená a služební cesty, se vztahují pravidla EU. Při svých každodenních výjezdech do Německa tedy budete mít přístup ke stejnému obsahu, jaký byste měli doma ve Francii.

Pokud žijete v některé ze zemí EU, neexistují žádná omezení. Pokud se však hodláte do jiné země EU na delší dobu přestěhovat, ověřte si přesné podmínky ohledně přístupu k online obsahu u svého poskytovatele služeb.

Doma ve Švédsku sleduju prostřednictvím bezplatné aplikace programy švédského veřejnoprávního vysílání. Tato aplikace mi však na dovolené v Itálii nefungovala. Je takové omezení přípustné? Open Zavřít

ANO. Pokud je obsah poskytován na internetu zdarma – například prostřednictvím bezplatné aplikace – pak není švédský televizní kanál povinen zpřístupňovat obsah mimo Švédsko.

Pokud však za online obsah platíte – např. za hudbu nebo video streaming – měli byste k němu mít přístup kdekoli v EU vždy. Poskytovatelé bezplatného obsahu, jako v případě veřejnoprávního vysílání, však přístup mimo vaši domovskou zemi umožňovat nemusí.

Žiju v Estonsku a chci zde používat předplacenou španělskou aplikaci ke sledování živých fotbalových zápasů. Chtěl jsem si tuto aplikaci stáhnout, ale stránka tvrdí, že se musím registrovat a zadat španělskou adresu. Mají na to právo? Open Zavřít

ANO. Předpisy EU se vztahují pouze na přístup k obsahu pocházejícího z vaší domovské země během cest po EU. Aplikaci, kterou zmiňujete, by mohl na dovolené v Estonsku využívat uživatel ze Španělska, který si tam platí předplatné. Uživatelům z Estonska nemá poskytovatel povinnost obsah zpřístupňovat.

Zobrazit obecné informace k tomuto tématu

Právní předpisy EU

Poslední kontrola: 09/06/2022
Sdílet tuto stránku