Podnikání
Poslední kontrola: 20/05/2022

Žádost o dočasné poskytování služeb

Pokud se stěhujete do jiné země EU a chcete tam dočasně poskytovat vaši regulované služby, budete muset podat předběžné písemné prohlášení. Prohlášení je třeba předložit písemně, kdykoliv předtím, než začnete vaše služby poskytovat. Předložené prohlášení je platné po dobu jednoho roku.

Co je třeba předložit

Pokud je prohlášení povinné, musíte jej podat přímo orgánu hostitelské země, do jehož kompetence vaše profese spadá (více informací vám sdělí pracovníci tamějšího vnitrostátního kontaktního místa ).

Prohlášení by mělo obsahovat:

Pokud prohlášení podáváte poprvé nebo pokud dojde ve vaší situaci k nějaké změně, je třeba k němu přiložit tyto doklady:

Které dokumenty je třeba předložit, se může lišit v závislosti na vaší profesi a na tom, ve kterém státě chcete tuto činnost vykonávat. Obraťte se proto na příslušný úřad a ověřte si, které dokumenty budete muset předložit.

Co se stane s vaším prohlášením

Ve většině případů je možné prohlášení podat ještě před tím, než začnete v hostitelské zemi pracovat (i když si nejste zcela jisti, že budete skutečně vysláni). Poté, co je podáno vaše prohlášení, můžete vaše povolání okamžitě začít vykonávat.

Pozor!

Pokud vaše regulované povolání souvisí se zdravím a bezpečností a nevztahuje se na vás automatické uznávání , je možné, že budete muset počkat, než hostitelská země ověří vaši odbornou kvalifikaci, a teprve potom budete moci začít vykonávat vaše povolání. V takovém případě budete muset počkat na formální povolení, než budete moci začít pracovat.

Je možné, že pokud v dočasném poskytování služeb budete v hostitelské zemi chtít pokračovat, budete muset prohlášení jednou za rok obnovit.

Právní předpisy EU

Potřebujete se dozvědět více o pravidlech, která platí v konkrétní zemi?

Potřebujete pomoc specializované asistenční služby?

Obraťte se na specializované asistenční služby.

Sdílet tuto stránku: