Poslední kontrola: 22/08/2022

Registrace v systému EMAS

Sledování a systematické zlepšování environmentální výkonnosti vašeho podnikání vám může pomoci snížit spotřebu energie, zajistit, že využíváte zdroje, které chrání životní prostředí, a zlepšit celkovou pověst vašeho podniku. Jako podnik můžete požádat o registraci v systému EU pro environmentální řízení podniků a audit en (EMAS).

Výhody registrace v systému EMAS

EMAS může vaší firmě pomoci:

Proces registrace v systému EMAS je transparentní a systém environmentálního řízení je ověřován nezávislou třetí stranou, která zaručuje důvěryhodnost systému. Logo EMAS mohou používat pouze organizace zaregistrované v systému.

Požadavky na registraci v systému EMAS

Chcete-li se zaregistrovat v systému EMAS, musíte podniknout určité kroky en , např.

V případě, že potřebujete technickou pomoc a informace, jak systém EMAS používat, můžete se obrátit na příslušný orgán ve vaší zemi:

Zvolit zemi

Systém EMAS pro malé a střední podniky

Registrace v systému EMAS znamená pro malé a střední podniky určité výhody:

Některé regiony a země EU nabízejí finanční podporu en na přihlášení se do systému EMAS. Informace o tom, zda je to i případ vaší země, získáte u příslušného orgánu en .

Dostupné nástroje a podpora

Pokud hodláte zažádat o registraci v systému EMAS, můžete využít nástroj EMAS Easy, díky němuž získáte zevrubné informace o používání systému EMAS. EMAS Easy vám pomůže zavést ve vašem podniku systém EMAS podle toho, jaká je jeho velikost, finanční kapacita a firemní kultura. Při registraci v systému EMAS se řiďte pokyny nástroje EMAS Easy.

Informace o další podpoře můžete najít na stránkách EMAS věnovaných malým a středním podnikům en .

Viz také

Právní předpisy EU

Potřebujete pomoc specializované asistenční služby?

Obraťte se na specializované asistenční služby.

Asistenční služba EMAS

Využijte pomoc asistenční služby EMAS, která se zaměřuje na environmentální řízení podniků a audit.

Máte otázky týkající se provozování přeshraničního podnikání, např. vývozu nebo rozšíření podnikání do jiné země EU? Pokud ano, síť Enterprise Europe Network vám může zdarma poradit.

Můžete též využít vyhledávač asistenčních služeb.

Sdílet tuto stránku: