Meniu

DUK. Mokslininkų apmokestinimas

Esu mokslininkas vengras, dirbu Ispanijoje, Barselonos universitete. Kadangi didelę dalį savo darbo galiu padaryti nuotoliniu būdu, norėčiau, kad mano pagrindinė gyvenamoji vieta būtų Vengrijoje.
Ketinu kartą per savaitę vykti į Ispaniją, kurioje ir toliau nuomuosiuos butą. Kurios šalies rezidentu mokesčių tikslais būčiau laikomas tokiu atveju?
Open Uždaryti

ES masto taisyklių, kaip turi būti apmokestinamos ES piliečių pajamos, nėra. Jei pagrindine jūsų gyvenamąja vieta vėl taps Vengrija, o Ispanijoje praleisite mažiau kaip 183 dienas per metus, pagal bendrą tvarką būsite laikomas rezidentu mokesčių tikslais Vengrijoje. Bet kokiu atveju Ispanija ir Vengrija yra pasirašiusios dvigubo apmokestinimo išvengimo susitarimą, taigi neturėtumėte būti apmokestintas daugiau negu vienoje iš šių šalių.

Esu suomis mokslininkas, dirbantis medicinos srities mokslinį darbą vienoje iš Suomijos ligoninių. Neseniai gavau pasiūlymą 6–12 mėnesių praleisti Vokietijoje kaip kviestinis mokslininkas. Norėčiau priimti vokiečių pasiūlymą, bet tęsčiau ir savo darbą Suomijoje (ne visą darbo dieną). Kaip bus tvarkomi mano mokesčiai ir socialinio draudimo įmokos (sveikatos draudimas, nedarbo draudimas ir t. t.), jei pradėsiu dirbti ne visą darbo dieną arba jei 6–12 mėnesių nutrauksiu savo darbą Suomijoje? Open Uždaryti

Pagal Vokietijos ir Suomijos dvigubo apmokestinimo išvengimo susitarimą mokesčius privalėsite mokėti savo gyvenamojoje šalyje (šiuo atveju Vokietijoje). Taip pat turėtumėte pranešti savo dabartiniam darbdaviui, kad pagal susitarimą nebeturėsite mokėti mokesčių Suomijoje.
Savo socialinio draudimo įmokas taip pat mokėsite Vokietijoje (šalyje, kurioje gyvenate ir atliekate bent 25 % savo darbo).
Jei dirbsite Vokietijoje, nuo jūsų gyvenamosios vietos perkėlimo į Vokietiją dienos būsite apdraustas Vokietijos socialinio draudimo sistemoje.

Žr. pagrindinę informaciją šia tema

Paskutinį kartą tikrinta 2024-06-24
Pasidalyti šiuo puslapiu