DUK. Rinkimai kilmės šalyje

Galbūt. Balsavimo sąlygas kiekviena ES šalis nustato atskirai, todėl taisyklės įvairiose šalyse skiriasi. Tačiau jei norite balsuoti savo gimtosios šalies nacionaliniuose rinkimuose, tam greičiausiai turite būti įtrauktas į rinkėjų sąrašą. Jei joje negyvenate, mažai tikėtina, kad tai būtų padaryta automatiškai. Pasidomėkite, kokios taisyklės galioja jūsų gimtojoje šalyje.
Galbūt. Tai nustatoma nacionaliniu lygmeniu (t. y. ne ES teisės aktais). Tačiau vietos savivaldos ir Europos Parlamento rinkimuose jūsų gyvenamojoje šalyje galite balsuoti tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir tos šalies piliečiai.
Galbūt. Įvairiose šalyse taikomos taisyklės skiriasi. Apsilankykite atitinkamos šalies nacionalinių institucijų svetainėse ir pasidomėkite, ar užsiregistravę balsuoti vienoje šalyje, nebebūsite įtraukiami į kitos šalies rinkėjų sąrašą.
Ne. Airija yra viena iš ES šalių, kurioje užsienyje gyvenantiems jos piliečiams neleidžiama balsuoti, išskyrus atvejus, kai aiškiai nustatyta, kad ši sąlyga jiems netaikoma (tai galioja bet kokiems rinkimams, nesvarbu, ar jie visuotiniai, savivaldybių, regioniniai ar Europos Parlamento). Negalite balsuoti ir Vokietijos rinkimuose, nes tai gali daryti tik Vokietijos piliečiai. Tačiau Vokietijos vietos savivaldos rinkimuose ir Europos Parlamento rinkimuose galite balsuoti tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir Vokietijos piliečiai.
Taip. Kiekviena šalis sprendžia, ar leisti joje negyvenantiems piliečiams balsuoti nacionaliniuose rinkimuose. Prancūzija laidžia užsienyje gyvenantiems piliečiams balsuoti Prezidento ir Parlamento rinkimuose, nesvarbu, kiek laiko jie gyvena užsienyje. Įsitikinkite, kad esate įtrauktas į rinkėjų sąrašą.
Tikriausiai ne. Net jei jūsų gimtoji šalis leidžia balsuoti visuotiniuose rinkimuose iš užsienio, gali būti, kad esate išbrauktas iš rinkėjų sąrašų. Pasiteiraukite nacionalinių institucijų, kad nepraleistumėte galimybės balsuoti.

Žr. pagrindinę informaciją šia tema

Paskutinį kartą tikrinta 2025-05-05
Pasidalyti šiuo puslapiu