Paskutinį kartą tikrinta 2020-09-16

Vaiko priežiūros atostogos

Paveikė „Brexit’as“?

Darbuotojai ir darbuotojos gimus vaikui arba jį įsivaikinus turi teisę į vaiko priežiūros atostogas, nepriklausomai nuo turimos sutarties rūšies (darbo ne visą ar visą darbo laiką ir kt.).

Dėl to, kad darbuotojai paprašė vaiko priežiūros atostogų, jų atleisti ar jiems taikyti mažiau palankias sąlygas negu kitiems darbuotojams negalite.

Kiekvienas iš tėvų turi teisę į mažiausiai 4 mėnesių atostogas. Paprastai darbuotojas savo atostogų laiko kitam iš tėvų perkelti negali. Tačiau kai kuriose šalyse perkelti dalį šių atostogų laiko gali būti leidžiama, bet ne daugiau kaip 3 mėnesius.

Pagal ES taisykles darbuotojai gali išeiti vaiko priežiūros atostogų bet kuriuo metu iki tol, kol vaikui sukanka 8 metai. Tačiau kai kuriose šalyse pagal nacionalinę teisę gali būti nustatyta jaunesnio vaiko amžiaus riba.

Pasibaigus vaiko priežiūros atostogoms darbuotojai turi teisę grįžti į tą patį darbą. Jei tai neįmanoma, privalote pasiūlyti jiems panašų darbą, atitinkantį darbo sutarties sąlygas.

Jeigu grįžę darbuotojai prašo laikinai pakeisti darbo valandas ar grafiką, esate įpareigotas tai tinkamai apsvarstyti ir nurodyti svarius argumentus, jei prašymą patenkinti atsisakote.

Taip pat žr.:

Susijusios temos

ES teisės aktai

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Gaukite patarimų dėl jūsų verslui taikytinų ES taisyklių arba kaip su valdžios institucijomis spręsti problemas

Paramos verslui vietos punktas

Turite klausimų dėl verslo veiklos užsienyje, pavyzdžiui, eksporto arba verslo plėtros kitoje ES šalyje? Jei taip, Europos įmonių tinklas gali duoti nemokamų patarimų.

Pasidalyti šiuo puslapiu: