Naršymo kelias

Siųsti draugams 
	Skelbti „Facebook“ 
  
	„Twitter“
  
	Bendrinti „Google+“
  
	Skelbti „linkedIn“

Pirkiniai

Atnaujinta 2014-03-14

Garantijos

Nuo 2014 m. birželio 13 d. visoje ES bus taikomos naujos vartotojų teisių taisyklės. Sužinokite daugiau apie savo naujas teises English ir kitus pokyčius.

Dvejų metų garantija

Jei Europos Sąjungoje pirktos prekės turi defektą arba neatitinka savo aprašo, galite reikalauti, kad jos būtų pataisytos arba pakeistos. Tai reikia padaryti per dvejus metus. Jei prekės neįmanoma pakankamai greitai ir taip, kad jums nekiltų nepatogumų, pataisyti arba pakeisti, galite prašyti grąžinti už ją visus arba dalį pinigų.

Dvejų metų laikotarpis prasideda tada, kai prekės jums pristatomos. Aptikę defektą, apie jį per du mėnesius turite pranešti pardavėjui.

Pardavėjas visada atsakingas. Kai kuriose ES šalyse galite prašyti atlyginti nuostolius ir gamintoją.

Atsitikimas

Prekių neatitiktis ne visada paaiškėja iš karto

Mirekas nusipirko nešiojamąjį kompiuterį. Pradžioje jis veikė puikiai, tačiau po metų pasirodė, kad šio kompiuterio atmintis mažesnė, negu turėtų būti.

Nors Mirekas ne iš karto suprato, kad esama problemos, o kompiuteriu tebebuvo galima naudotis, jam pavyko išsireikalauti, kad parduotuvė grąžintų pinigus,  nes prekė neatitiko perkant gauto aprašo.

Papildoma pardavėjo garantija

Parduotuvės dažnai siūlo pirkėjams garantiją. Kartais ji įtraukta į prekės kainą, o kartais už ją reikia sumokėti papildomai. Ši garantija nepakeičia minimalios dvejų metų garantijos, kurią jau turite.

Taigi jei parduotuvėje nauja prekė jums parduodama pigiau dėl to, kad nesuteikiama garantijos, tai reiškia tik tai, kad jūs negaunate jokios papildomos garantijos. Visada turite teisę per dvejus metus pareikalauti atlyginti žalą, jei prekė turi defektą arba neatitinka aprašo.

Atsitikimas

Dvejų metų garantija, į kurią turite teisę, negali būti sutrumpinta dėl prekybos garantijos

Karla nusipirko plaukų džiovintuvą, kuriam pardavėjas suteikė šešių mėnesių garantiją.

Po aštuonių mėnesių džiovintuvas sugedo ir Karla jį nunešė atgal į parduotuvę. Pardavėjas jai pasakė, kad jos garantija pasibaigusi ir todėl ji nebegali tikėtis atgauti pinigus.

Karla priminė, kad pagal ES vartotojų apsaugos teisės aktus ji turi dvejų metų garantiją, o pardavėjo šešių mėnesių garantija suteikė tik papildomą apsaugą.

Naudotos prekės

Naudotų prekių pirkėjas ir pardavėjas gali susitarti dėl trumpesnio nei dvejų metų laikotarpio, tačiau jis negali būti trumpesnis kaip vieneri metai. Pirkėjas turėtų būti apie tai informuojamas tuo metu, kai perka.

Reikia daugiau pagalbos?

Reikia daugiau pagalbos?

Neradote ieškomos informacijos? Reikia išspręsti problemą?

Footnote

Šiuo atveju 27 ES valstybės narės ir Islandija, Lichtenšteinas bei Norvegija.

Retour au texte en cours.