Paskutinį kartą tikrinta 2020-04-08

Vienodos sąlygos ir laisvas judėjimas

Paveikė „Brexit’as“?

Vienodos sąlygos kitų ES šalių darbuotojams ir darbo leidimų nereikalavimas

Kaip darbdavys, turite teisę įdarbinti bet kurios ES šalies gyventojus. Ieškantiems darbo asmenims iš kitų ES šalių turite sudaryti tokias pačias sąlygas, kaip savo šalies gyventojams. Įdarbinimo etapu negalima nustatyti diskriminacinių kriterijų, pavyzdžiui, dėl pilietybės. Be to, kitų ES šalių piliečiams turite užtikrinti tokias pačias darbo sąlygas (darbo užmokestį, mokamas kasmetines atostogas ir t. t.), kaip ir savo šalies piliečiams. Ieškantiems darbo ES piliečiams nereikia leidimo dirbti kitoje ES šalyje.

Kroatijos piliečiams Austrijoje dar gali reikėti darbo leidimo, o kai kuriems ES piliečiams reikia leidimo dirbti Kroatijoje. Susipažinkite su išsamesne informacija apie darbo leidimus ES.

Norinčių įsidarbinti kitų ES šalių piliečių galite paprašyti pademonstruoti darbui reikalingus kalbinius įgūdžius, tačiau neturi būti reikalaujama aukštesnio nei reikia konkrečiam darbui kalbinių žinių lygio.

Be to, teisiškai draudžiama diskriminacija dėl:

Įdarbinimo visoje ES klausimais jums gali padėti Europos darbo portalas EURES.

Jei jūsų įmonė yra pasienio regione, portale EURES taip pat galite gauti patarimų, kaip sutvarkyti administracinius reikalus, jei jūsų darbuotojai į darbą važinėja iš kaimyninės šalies.

Susijusios temos

ES teisės aktai

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Gaukite patarimų dėl jūsų verslui taikytinų ES taisyklių arba kaip su valdžios institucijomis spręsti problemas

Paramos verslui vietos punktas

Turite klausimų dėl verslo veiklos užsienyje, pavyzdžiui, eksporto arba verslo plėtros kitoje ES šalyje? Jei taip, Europos įmonių tinklas gali duoti nemokamų patarimų.

Pasidalyti šiuo puslapiu: