Meniu

DUK. Savanoriška veikla. Nuo ko pradėti?

Ar tam, kad galėčiau tapti Europos solidarumo korpuso savanoriu, privalau turėti specialių įgūdžių? Open Uždaryti

NE – programoje gali dalyvauti visi. Prieš išvykdamas būsite specialiai apmokytas.

Norėčiau savanoriauti užsienyje. Kur galiu gauti informacijos ir pagalbos? Open Uždaryti

Pirmiausia apsilankykite Europos solidarumo korpuso interneto svetainėje, kur rasite daugiau informacijos ir galimybių savanoriauti užsienyje.

Norėčiau savanoriauti Ispanijoje. Ar turiu mokėti ispanų kalbą? Open Uždaryti

NE – nebent jūsų darbui reikia elementarių kalbos žinių. Vykdant projektą jums bus prieinama kalbinė pagalba, tad būdamas Ispanijoje tikrai pramoksite ispanų kalbos.

Ar man reikia draudimo? Open Uždaryti

TAIP – bet kaip Europos solidarumo korpuso savanoris turite teisę į specialų nemokamą draudimą, jei vykstate į užsienį. Išsamesnės informacijos paprašykite jus siunčiančios organizacijos.

Ar galėsiu pasitraukti iš savanoriškos veiklos projekto, jei jis man nebepatiks? Open Uždaryti

Jeigu jūsų padėtis labai sudėtinga ir problemų neįmanoma išspręsti, kraštutiniu atveju yra būdų nutraukti jūsų susitarimą dėl savanoriškos veiklos.

Ar už dalyvavimą savanoriškos veiklos projekte reikės mokėti? Open Uždaryti

NE – dalyvavimas savanoriškos veiklos projekte su Europos solidarumo korpusu yra nemokamas.

Ar ES šalys gali leisti tapti savanoriais pagal jų nacionalinę savanoriškos veiklos programą tik tų šalių piliečiams? Open Uždaryti

TAIP – nacionalinėje savanoriškoje veikloje gali būti neleidžiama dalyvauti kitos šalies piliečiams. To pasiteiraukite atsakingos institucijos.

Norėčiau vykti į kurią nors Azijos šalį. Ar man reikia vizos? Open Uždaryti

GALBŪT – savanoriškos veiklos projektų dalyviai nėra atleidžiami nuo nacionalinių vizų reikalavimų laikymosi. Būtinai susiraskite visą reikiamą informaciją.

Neseniai pradėjau savanoriauti kitoje ES šalyje. Kokios institucijos bus atsakingos už mano socialinės apsaugos teises ir koks mano teisinis statusas toje šalyje? Open Uždaryti

Savanorių statusas ES teisėje nėra reglamentuojamas. Dirbančiaisiais užsienyje rūpinasi juos siunčianti ir juos priimanti organizacija. Kaip savanoris turite teisę gyventi bet kurioje ES šalyje, jeigu turite pakankamai išteklių sau išlaikyti ir visapusišką sveikatos draudimą. Jei šias sąlygas įvykdysite, galėsite naudotis tos šalies socialinės apsaugos sistema. Jei kitoje ES šalyje esate laikinai, galite naudotis savo šalies išduota Europos sveikatos draudimo kortele, kad galėtumėte gauti būnant kitoje šalyje reikiamas sveikatos priežiūros paslaugas.

Ar baigus savanoriauti kitoje ES šalyje man bus išduotas visoje ES pripažįstamas pažymėjimas? Open Uždaryti

Jei dalyvavote Europos solidarumo korpuso savanoriškos veiklos projekte, gausite „Youthpass“ pažymėjimą en .

Kas yra „Youthpass“ pažymėjimas ir kur galiu jo prašyti? Open Uždaryti

Turėdamas „Youthpass“ pažymėjimą galite būti tikras, kad bendradarbiaujant su Europos solidarumo korpusu įgyta patirtis yra pripažįstama kaip lavinamoji patirtis ir yra įgyta per neformalaus mokymosi laikotarpį. Jei dalyvaujate patvirtintame solidarumo projekte, jūsų organizacija turėtų užsiregistruoti „Youthpass“ interneto svetainėje en ir įrašyti jūsų duomenis. Tuomet jūsų pažymėjimas galės būti patvirtintas ir išduotas.

Žr. pagrindinę informaciją šia tema

ES teisės aktai

Paskutinį kartą tikrinta 2024-06-21
Pasidalyti šiuo puslapiu