Vietnes rīki

Valodu atlasītājs

ES karogs

Navigācijas ceļš

Izvēlne

Atjaunināts : 25/04/2017

Bieži uzdotie jautājumi - Brīvprātīgais darbs: projekta atrašana

 • Vai Eiropas Brīvprātīgo dienesta brīvprātīgajiem ir vajadzīgas kādas īpašas prasmes?

  . Šajā programmā piedalīties var visi. Jūs saņemsiet īpašu apmācību pirms došanās ceļā.

 • Vēlos strādāt brīvprātīgo darbu ārzemēs. Kur atrast informāciju un saņemt atbalstu?

  Vērsieties savas valsts aģentūrāEnglish vai reģionālajā SALTO resursu centrā English Austrumeiropai un Kaukāza reģionam, Dienvidaustrumeiropai un Eiropas Vidusjūras reģionam.

  Varat arī apmeklēt Eiropas Brīvprātīgo dienesta tīmekļa vietniEnglish un iepazīties ar Eiropas Brīvprātīgo dienesta ceļvedi.

 • Gribu būt Eiropas Brīvprātīgo dienesta brīvprātīgais Spānijā. Vai man jāzina spāņu valoda?

   — izņemot gadījumus, kad veicamajiem uzdevumiem ir īpaši vajadzīgas valodas pamatzināšanas. Projekta laikā jums būs pieejams lingvistiskais atbalsts, tāpēc, uzturoties Spānijā, noteikti kaut nedaudz iemācīsieties spāņu valodu.

 • Vai man vajadzīga apdrošināšana?

  . Tomēr jums kā Eiropas Brīvprātīgo dienesta dalībniekam ir tiesības uz bezmaksas apdrošināšanu. Sīkākas ziņas lūdziet organizācijai, kura jūs nosūta.

 • Ko darīt, ja man nepatīk savs Eiropas Brīvprātīgo dienesta projekts? Vai drīkstu izstāties?

  Ja situācija ir ļoti sarežģīta un problēmas nav iespējams atrisināt citādi, ir veidi, kā izbeigt brīvprātīgā darba līgumu, to atstājot tikai kā pēdējo iespēju.

 • Vai man būs kas jāmaksā, lai varētu piedalīties Eiropas Brīvprātīgo dienesta projektā?

  . Jums nekas par to jāmaksā nebūs.

 • Vai ES dalībvalstis drīkst noteikt, ka to brīvprātīgo darba sistēma ir pieejama tikai to pilsoņiem?

  . Valstu brīvprātīgo darba sistēmas ne vienmēr ir pieejamas ārzemniekiem. Sazinieties ar kompetento iestādi, lai šo jautājumu noskaidrotu.

 • Vēlos doties uz Āziju. Vai man vajadzīga vīza?

  VARBŪT. Dalība brīvprātīgo projektā jūs neatbrīvo no pienākuma ievērot attiecīgās valsts vīzu režīmu. Noteikti noskaidrojiet šo jautājumu!

 • Nesen sāku strādāt brīvprātīgo darbu citā ES dalībvalstī. Kuras iestādes ir atbildīgas par manu sociālo apdrošināšanu, un kāds ir mans juridiskais statuss šajā ārvalstī?

  ES tiesību aktos nav noteikts brīvprātīgā statuss.  Par ārzemēs strādājošajiem rūpējas gan viņus nosūtījusī, gan uzņemošā organizācija.  Jums kā brīvprātīgajam ir tiesības dzīvot jebkurā ES dalībvalstī, ja jums ir pietiekami daudz līdzekļu, lai varētu sevi uzturēt, un visaptveroša veselības apdrošināšana. Ja atbilstat šīm prasībām, par jums rūpēsies attiecīgās ārvalsts sociālās apdrošināšanas sistēma.  Ja citā ES valstī uzturaties īsu laiku, jums varētu noderēt jūsu valstī izsniegta Eiropas Veselības apdrošināšanas karte, jo, uzrādot to, varat saņemt medicīnisko aprūpi, ja pēc tās rodas vajadzība, esot ārzemēs. 
 • Vai pēc brīvprātīgā darba citā ES valstī es saņemšu sertifikātu, kuru atzīst visā ES?

  Ja piedalījāties programmas "Erasmus+" projektā "Jaunatne darbībā", jums izsniegs "Youthpass" sertifikātu.
 • Kas ir "Youthpass" sertifikāts un kur varu to pieprasīt?

  Ja jums ir "Youthpass" sertifikāts, varat būt pārliecināts, ka pieredze, ko ieguvāt programmā "Jaunatne darbībā", tiks atzīta kā izglītība un neformālas mācīšanās periods . Ja piedalāties apstiprinātā programmas "Erasmus+" projektā "Jaunatne darbībā", jūsu organizācijai ir jāreģistrējas "Youthpass" tīmekļa vietnē un jāievada dati par jums. Tad var apstiprināt un izveidot jūsu sertifikātu.

 

Skatīt galveno informāciju par šo tematu
Brīvprātīgais darbs: projekta atrašana
ES tiesību akti
Sabiedriskās apspriešanas
  Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?
  Vaicājiet, un mēs dosim padomu.