Paslaugų priemonės

Kalbų juosta

ES vėliava

Naršymo kelias

Meniu

Atnaujinta 2017-04-25

DUK. Raskite savanoriškos veiklos projektą

 • Ar tam, kad galėčiau tapti Europos savanorių tarnybos savanoriu, privalau turėti specialių įgūdžių?

  NE – programoje gali dalyvauti visi. Prieš išvykdamas būsite specialiai apmokytas.

 • Norėčiau savanoriauti užsienyje. Kur galiu gauti informacijos ir pagalbos?

  Susisiekite su savo šalies agentūraEnglish arba SALTO išteklių centruEnglish (dėl projektų Rytų Europos ir Kaukazo, Pietryčių Europos ir Europos bei Viduržemio jūros regione).

  Naudingos informacijos rasite ir Europos savanorių tarnybosEnglish svetainėje bei šios tarnybos parengtame savanorio vadove.

 • Norėčiau tapti Europos savanorių tarnybos savanoriu Ispanijoje. Ar turiu mokėti ispanų kalbą?

  NE – nebent jūsų darbui reikia elementarių kalbos žinių. Vykdant projektą jums bus prieinama kalbinė pagalba, tad būdamas Ispanijoje tikrai pramoksite ispanų kalbos.

 • Ar man reikia draudimo?

  TAIP – bet kaip Europos savanorių tarnybos savanoris turite teisę į specialų nemokamą draudimą. Išsamesnės informacijos paprašykite jus siunčiančios organizacijos.

 • Ar galėsiu pasitraukti iš Europos savanorių tarnybos projekto, jei jis man nebepatiks?

  Jeigu jūsų padėtis labai sudėtinga ir problemų neįmanoma išspręsti, kraštutiniu atveju yra būdų nutraukti jūsų susitarimą dėl savanoriškos veiklos.

 • Ar už dalyvavimą Europos savanorių tarnybos projekte reikės mokėti?

  NE – dalyvavimas Europos savanorių tarnybos veikloje nemokamas.

 • Ar ES šalys gali leisti tapti savanoriais pagal jų nacionalinę savanoriškos veiklos programą tik tų šalių piliečiams?

  TAIP – nacionalinėje savanoriškoje veikloje gali būti neleidžiama dalyvauti kitos šalies piliečiams. To pasiteiraukite atsakingos institucijos.

 • Norėčiau vykti į kurią nors Azijos šalį. Ar man reikia vizos?

  GALBŪT – savanoriškos veiklos projektų dalyviai nėra atleidžiami nuo nacionalinių vizų reikalavimų laikymosi. Būtinai susiraskite visą reikiamą informaciją.

 • Neseniai pradėjau savanoriauti kitoje Europos šalyje. Kokios institucijos bus atsakingos už mano socialinės apsaugos teises ir koks mano teisinis statusas toje šalyje?

  Savanorių statusas ES teisėje nėra reglamentuojamas.  Dirbančiaisiais užsienyje rūpinasi juos siunčianti ir juos priimanti organizacija.  Kaip savanoris turite teisę gyventi bet kurioje ES šalyje, jeigu turite pakankamai išteklių sau išlaikyti ir visapusišką sveikatos draudimą. Jei šias sąlygas įvykdysite, galėsite naudotis tos šalies socialinės apsaugos sistema.  Jei kitoje ES šalyje esate laikinai, galite naudotis savo šalies išduota Europos sveikatos draudimo kortele, kad galėtumėte gauti būnant kitoje šalyje reikiamas sveikatos priežiūros paslaugas. 
 • Ar baigus savanoriauti kitoje ES šalyje man bus išduotas visoje ES pripažįstamas pažymėjimas?

  Jei dalyvavote „Erasmus+: Veiklaus jaunimo" projekte, gausite „Youthpass" pažymėjimą.
 • Kas yra „Youthpass" pažymėjimas ir kur galiu jo prašyti?

  Turėdamas „Youthpass" pažymėjimą galite būti tikras, kad pagal programą „Veiklus jaunimas" įgyta patirtis yra pripažįstama kaip lavinamoji patirtis ir yra įgyta per neformalaus mokymosi laikotarpį . Jei dalyvaujate patvirtintame „Erasmus+: Veiklus jaunimas" projekte, jūsų organizacija turėtų užsiregistruoti „Youthpass" svetainėje ir įrašyti jūsų duomenis. Tuomet jūsų pažymėjimas galės būti patvirtintas ir išduotas.

 

Žr. pagrindinę informaciją šia tema
Raskite savanoriškos veiklos projektą
ES teisės aktai
Viešosios konsultacijos
  Pagalbos tarnybos
  Pagalba ir patarimai