Ścieżka nawigacji

Twoja Europa – Porady

Strona internetowa Twoja Europa – Porady należy do unijnej oferty serwisów informacyjno-doradczych dla obywateli i przedsiębiorstw. Portal Twoja Europa zawiera praktyczne informacje na temat praw przysługujących obywatelom i przedsiębiorstwom w Europie. Informacje te dotyczą między innymi :pobytu, studiów, pracy, zakupów , podróży oraz – w przypadku firm – prowadzenia działalności gospodarczej w UE. „Twoja Europa” jest głównym źródłem informacji na te tematy.

Jeśli na stronie nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, możesz skontaktować się z zespołem „Twoja Europa – Porady”, klikając na przycisk „Skontaktuj się z działem pomocy” znajdujący się na dole każdej strony portalu Twoja Europa.

Czym jest serwis „Twoja Europa – Porady”?

Jest to unijne biuro porad dla obywateli. Porad udzielają obecnie eksperci prawni organizacji European Citizen Action Service (ECAS) na podstawie umowy zawartej z Komisją Europejską. W skład zespołu oferującego porady we wszystkich językach urzędowych UE wchodzi 65 niezależnych prawników, którzy specjalizują się w prawie UE oraz przepisach wszystkich państw członkowskich. Prawnicy ECAS:

Serwis „Twoja Europa – Porady” istnieje od ponad 20 lat i od 1996 r. udzielił zindywidualizowanych porad w ponad 210 000 spraw.

Serwis „Twoja Europa – Porady” ściśle współpracuje z siecią SOLVIT, która pomaga rozwiązywać problemy zaistniałe między osobami prywatnymi lub firmami a urzędami z innych krajów, wynikające z niewłaściwego stosowania prawa UE.

 Jeżeli po zbadaniu wniosku o poradę zespół stwierdzi, że może być potrzebna dalsza pomoc w rozwiązaniu zaistniałego problemu, sprawa przekazywana jest sieci SOLVIT, o czym wnioskodawca jest informowany.

Serwis „Twoja Europa – Porady” odpowiada na pytania:

Pytania, na które odpowiadamy:

Tematyka zapytań

Jakiej pomocy nie oferujemy?

Odpowiadamy na większość pytań

– jednak niektóre pytania nie wchodzą w zakres kompetencji serwisu, dlatego nie udzielamy na nie odpowiedzi. Są to:

Zastrzeżenie prawne

Informacji i porad w odpowiedzi na indywidualne zapytania skierowane do serwisu „Twoja Europa – Porady” udzielają niezależni eksperci prawni na podstawie umowy zawartej z ECAS.

Dokładają oni wszelkich starań, aby dostarczane informacje i porady były dokładne, lecz nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie błędy, nieścisłości czy pominięcia.

Komisja Europejska działa jako pośrednik i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za informacje i porady udzielane przez ten serwis.

Porady, których udziela serwis, niekoniecznie są zgodne z opinią różnych dyrekcji Komisji Europejskiej i nie są dla niej wiążące.

Oświadczenie o ochronie prywatności

Wysyłając zapytanie, należy podać swoje dane osobowe. Informacje te przetwarzane są zgodnie z polityką opisaną w oświadczeniu o ochronie prywatności.