• Your Europe
  • Apie tarnybą „Jūsų Europos patarėjas”

Apie tarnybą „Jūsų Europos patarėjas”

Jūsų Europos patarėjas priklauso informavimo ir konsultavimo priemonių rinkiniui, kuriuo naudodamiesi piliečiai ir įmonės gali išsiaiškinti ES jiems suteikiamas teises. Pirmiausia vertėtų apsilankyti interneto svetainėje Jūsų Europa – ji skirta suteikti jums informacijos apie jūsų teises Europoje. Joje pateikiama praktinių ir naudingų patarimų tokiais klausimais, kaip  gyvenimas, mokymasis, darbas, apsipirkimas , keliavimas, o įmonėms – užsiėmimas verslu – Europos Sąjungoje. Tai pagrindinis informacijos šaltinis šiomis temomis.

Jei atsakymo į savo klausimą neradote, galite kreiptis į tarnybą „Jūsų Europos patarėjas“ – spustelėkite mygtuką „Pagalba ir patarimai“ svetainės „Jūsų Europa“ puslapių apačioje.

Kas yra „Jūsų Europos patarėjas“?

„Jūsų Europos patarėjas“ yra ES visuomenei skirta konsultacijų tarnyba, kurioje šiuo metu konsultacijas teikia Europos piliečių veiksmų tarnybos (ECAS) teisės ekspertai, dirbantys pagal sutartį su Europos Komisija. Joje dirba 65 nepriklausomų teisininkų komanda, išmananti tiek ES teisę, tiek visų ES šalių įstatymus. Į ją galima kreiptis visomis oficialiosiomis ES kalbomis. Jie

„Jūsų Europos patarėjas“ veikia jau daugiau kaip 25 metų ir nuo 1996 m. suteikė per 360 000 individualių konsultacijų.

„Jūsų Europos patarėjas“ artimai bendradarbiauja su SOLVIT – problemų sprendimo tinklu, padedančiu spręsti tarp individualių asmenų ar įmonių ir kitos šalies institucijų dėl galimo netinkamo ES teisės taikymo kylančias problemas.

Jeigu, išnagrinėjus jūsų konsultacijų prašymą prieinama prie nuomonės, kad jums gali prireikti tolesnės pagalbos sprendžiant problemą, kilusią bendraujant su nacionaline administravimo įstaiga, jūsų klausimą tarnyba „Jūsų Europos patarėjas“ perduos nagrinėti SOLVIT ir apie tai jums praneš.

„Jūsų Europos patarėjas“ atsako į klausimus, kuriuos pateikia:

į klausimus apie:

Įprastos klausimų temos

Ko mes negalime

Mes atsakome į daugumą užklausų

Vis dėlto kai kurių tipų klausimai nepriklauso „Jūsų Europos patarėjo“ kompetencijai, pavyzdžiui:

Atsakomybės ribojimo pareiškimas

Konsultacijas ir informaciją atsakydami į „Jūsų Europos patarėjui“ adresuotas individualias užklausas teikia nepriklausomi teisės specialistai, dirbantys pagal sutartį su Europos piliečių veiksmų tarnyba (ECAS).

Jie daro viską, ką gali, kad užtikrintų teikiamos informacijos ir konsultacijų tikslumą, bet neprisiima jokios atsakomybės dėl klaidų ir netikslumų.

Europos Komisija veikia kaip šios paslaugos tarpininkė, bet neprisiima jokios atsakomybės dėl šios tarnybos pateiktos informacijos ar patarimų.

Tarnybos teikiamos konsultacijos nebūtinai atitinka įvairių Europos Komisijos padalinių nuomonę ir neįpareigoja Europos Komisijos.

Pranešimas apie privatumo apsaugą

Kai teikiate užklausą, jūsų prašoma įvesti tam tikrus asmens duomenis. Šie duomenys tvarkomi vadovaujantis mūsų pranešime apie privatumo apsaugą (PDF) išdėstyta politika.

Atsiliepimai apie kokybę

Padėkite mums tobulinti tinklalapį

Pateikti užklausą

Pateikti užklausą