Informacija verslui
Paskutinį kartą tikrinta 2019-03-27

Vairuotojo pažymėjimo pripažinimas ir galiojimas

Jungtinės Karalystės sprendimas pasinaudoti Europos Sąjungos sutarties 50 straipsniu: Daugiau informacijos

ES vairuotojo pažymėjimai

Jeigu jūsų vairuotojo pažymėjimas išduotas kurioje nors ES valstybėje narėje, jis pripažįstamas visoje Europos Sąjungoje.  

Taigi, persikėlus gyventi į kitą ES šalį, savo vairuotojo pažymėjimo paprastai keisti nereikia. Naujojoje šalyje galite vairuoti naudodamiesi turimu vairuotojo pažymėjimu, jeigu:

Kategorijos AM, A1, A2, A, B, BE, B1, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE taip pat pripažįstamos kitose ES šalyse.

Jeigu persikeliate į kitą ES šalį, susipažinkite su joje galiojančiomis vairuotojo pažymėjimų galiojimo pratęsimo ir keitimo taisyklėmis ir išimtimis.

Standartinis formatas

Nuo 2013 m. visi ES išduodami vairuotojo pažymėjimai yra standartinio formato – tai plastikinė kredito kortelės dydžio kortelė su nuotrauka, apsaugota geresnėmis saugumo priemonėmis.

Seno pavyzdžio vairuotojo pažymėjimais vis dar galima naudotis, tačiau, kai baigsis jūsų turimo vairuotojo pažymėjimo galiojimo terminas, jums bus išduotas naujo pavyzdžio vairuotojo pažymėjimas. Bet kuriuo atveju naujo pavyzdžio vairuotojo pažymėjimą turėsite gauti ne vėliau kaip iki 2033 m.

Jeigu turite vairuotojo pažymėjimą, kurio galiojimo laikotarpis neribotas, pasiteiraukite savo šalies institucijų, kada jums reikės jį pasikeisti į naujo pavydžio pažymėjimą.

Europos Sąjungoje šiuo metu yra apie 110 galiojančių Europos šalių vairuotojo pažymėjimų modelių.

Daugiau informacijos apie jūsų turimo vairuotojo pažymėjimo modelį – jo išvaizdą, apsaugos elementus, suteikiamas teises, nurodytas transporto priemonių kategorijas ir kt.

Galiojimas įvairiose ES šalyse

Kai vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikotarpis pasibaigia, jį reikia pratęsti toje šalyje, kurioje yra jūsų įprastinė gyvenamoji vieta.

Naujojo vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikotarpis gali būti skirtingas, taip pat jam gali būti taikomi apribojimai ar sąlygos, numatyti jūsų naujoje šalyje.

10 metų: Airijoje, Belgijoje, Bulgarijoje, Čekijoje, Estijoje, Ispanijoje, Italijoje, Jungtinėje Karalystėje, Kroatijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Liuksemburge, Maltoje, Nyderlanduose, Portugalijoje, Rumunijoje, Slovėnijoje, Švedijoje, Vengrijoje.

15 metų: Austrijoje, Danijoje, Graikijoje, Kipre, Lenkijoje, Prancūzijoje, Slovakijoje, Suomijoje, Vokietijoje.

Laikini vairuotojo pažymėjimai

Laikini vairuotojo pažymėjimai, tarptautiniai vairuotojo pažymėjimai (arba bet kokie kiti jūsų šalies išduoti pažymėjimai) ES lygmeniu nereglamentuojami ir kitose ES šalyse gali būti nepripažįstami.

Turite laikiną vairuotojo pažymėjimą ir vykstate į kitą ES šalį? Šalies, į kurią vykstate, nacionalinėje vairuotojo pažymėjimų išdavimo institucijoje pasiteiraukite, kokios yra taisyklės.

ES vairuotojo pažymėjimų, išduotų vietoj ES nepriklausančių šalių vairuotojo pažymėjimų, pripažinimas

Jei turite ES šalies vairuotojo pažymėjimą, kuris buvo išduotas vietoj ES nepriklausančios šalies vairuotojo pažymėjimo, ir ketinate su šiuo pakeistu pažymėjimu persikelti į kitą ES šalį, žinokite, kad jis ten gali būti nepripažintas. Tai priklauso nuo kiekvienos ES šalies.

Paklauskite šalies, į kurią ketinate persikelti, vietos valdžios institucijų, kokius reikalavimus būtina įvykdyti, kad joje būtų pripažintas ES nepriklausančios šalies vairuotojo pažymėjimas.

ES vairuotojo pažymėjime, kuris jums buvo išduotas vietoj ne ES šalyje gauto pažymėjimo, turėtų būti įrašytas kodas, nurodantis šalį, kurioje išduotas jūsų pirminis vairuotojo pažymėjimas (pvz., 70.0123456789.NL).

Atsitikimas

Andželė yra čilietė. Prieš keletą metų ji persikėlė į Ispaniją. Kadangi Ispanijoje Čilės vairuotojo pažymėjimai pripažįstami, atlikusi keletą formalumų, Andželė savo vairuotojo pažymėjimą pasikeitė į ispanišką.

Turėdama šį pažymėjimą, Andželė gali vairuoti Europos Sąjungoje. Tačiau jei ji kada nors išsikraustytų iš Ispanijos į kitą ES šalį, jai reikėtų kreiptis į tos šalies institucijas ir išsiaiškinti, ar jos pripažins jos turimą Ispanijoje išduotą vairuotojo pažymėjimą.

Jeigu naujoji šalis automatiškai pripažįsta Čilėje išduotą vairuotojo pažymėjimą, ji galės ir toliau naudotis vietoje jo išduotu ispanišku vairuotojo pažymėjimu. Jei ne, jai gali tekti prašyti naujojoje šalyje oficialiai pripažinti arba pakeisti į tos šalies vairuotojo pažymėjimą jos Čilėje išduotą pažymėjimą.

Informacija apie konkrečias šalis

Susipažinkite su jūsų gyvenamojoje šalyje nustatytomis vairuotojo pažymėjimo pripažinimo ir galiojimo taisyklėmis:

Pasirinkite šalį

* Nacionalinės institucijos dar nepateikė informacijos

Europos Komisija nėra atsakinga už išorės svetainių turinį.

ES teisės aktai

Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje?

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pasidalyti šiuo puslapiu: