Paslaugų priemonės

Kalbų juosta

ES vėliava

Naršymo kelias

Meniu

Atnaujinta 2017-04-25

DUK. Finansinė parama stažuotėms

 • Esu Prancūzijos gyventojas. Šiuo metu esu bedarbis. Mane domina profesinis mokymas Belgijoje, bet Prancūzijos valdžios institucijos teigia, kad mokydamasis ne Prancūzijoje neteksiu bedarbio pašalpos. Ar tai teisėta?

  GALBŪT. Teisę į bedarbio pašalpą turite, kol esate Prancūzijos gyventojas ir laikotės nacionalinių užimtumo tarnybų nustatytų sąlygų.

  Jei nuspręsite pasirinkti profesinį mokymą kitoje ES šalyje, tam tikromis sąlygomis galbūt turėsite teisę tam tikrą laikotarpį bedarbio pašalpą gauti ir toliau.

  Valdžios institucijos negali atsisakyti toliau mokėti jums bedarbio pašalpą tik todėl, kad mokotės kitoje ES šalyje, tačiau jos gali tai padaryti, jei pasirinkęs tokį mokymosi būdą neatitiksite kokių nors pagal Prancūzijos teisę numatytų kriterijų.

 • Esu bedarbis Jungtinės Karalystės pilietis, Jungtinėje Karalystėje gaunantis bedarbio pašalpą. Pagal programą „Erasmus+" esu priimtas stažuotis. Dalį stažuotės laiko praleisiu Norvegijoje, dalį – Olandijoje.

  Darbo biržoje man pasakė, kad jei vyksiu į Norvegiją, prarasiu išmokas. Ar turiu teisę gauti kokią nors paramą iš Jungtinės Karalystės, Norvegijos arba Olandijos?

  NE. Bedarbio pašalpa už JK ribų nemokama.

  Jungtinės Karalystės vyriausybė gali jums teikti kitokio pobūdžio paramą ( išlaikymo paramą), kol esate užsienyje, tačiau turite išsiaiškinti, ar atitinkate reikalavimus, kad ją gautumėte.

  Kol nesate įgijęs teisės nuolat gyventi Norvegijoje arba Nyderlanduose (ji įgyjama po bent 5 gyvenimo šalyje metų), neatitinkate reikalavimų, kad gautumėte studento stipendiją arba paskolą iš vienos iš tų šalių vyriausybės.
 • Esu portugalas, šiuo metu gyvenu ir visu etatu dirbu Lenkijoje.

  Man pasiūlė stipendiją 3 mėnesių mokomajai praktikai Vokietijoje. Tuo pat metu lankysiu vokiečių kalbos kursus koledže.

  Ar mano buvimo Vokietijoje laikas bus laikomas stažuote, ar profesiniu mokymusi?

  Jei visam tam laikotarpiui esate užrašytas į Vokietijos akredituotą arba finansuojamą švietimo įstaigą ir jei pagrindinis jūsų buvimo Vokietijoje tikslas yra lankyti kalbos kursus, tuomet jūsų buvimo Vokietijoje laikotarpis turėtų būti laikomas profesinio mokymosi laikotarpiu, o jūs – studentu.

  Tačiau jei pagrindinis jūsų buvimo Vokietijoje tikslas yra mokomoji praktika, ten praleistas laikas turėtų būti laikomas stažuotės laiku.

 

Žr. pagrindinę informaciją šia tema
Finansinė parama stažuotėms
ES teisės aktai
Viešosios konsultacijos
  Pagalbos tarnybos
  Pagalba ir patarimai