Vietnes rīki

Valodu atlasītājs

ES karogs

Navigācijas ceļš

Izvēlne

Pēdējā pārbaude : 25/04/2017

Bieži uzdotie jautājumi - ES pilsoņiem nepieciešamie ceļošanas dokumenti

 • Es esmu no Portugāles un plānoju vasarā doties atvaļinājumā uz Kipru. Vai varu uz robežas uzrādīt savu autovadītāja apliecību kā personu apliecinošu dokumentu?

  . Autovadītāja apliecība nav dokuments, ko uzrādīt ceļojot. Jums vajadzīga derīga jūsu valsts personas apliecība vai pase.

 • Esmu Vācijas pilsonis. Gribu doties uz Apvienoto Karalisti.  Tā kā šī valsts neietilpst Šengenas zonā, vai varu ieceļot Apvienotajā Karalistē, uzrādot tikai savu Vācijas personas apliecību, vai arī man ir jāuzrāda pase?

  Tā kā esat ES pilsonis, varat Apvienotajā Karalistē un jebkurā citā ES dalībvalstī ieceļot, uzrādot Vācijas izdotu personas apliecību.  Jums nav obligāti jāuzrāda pase.

 • Kādos apstākļos man, ES pilsonim, drīkst liegt ieceļošanu citā ES dalībvalstī?

  Jums drīkst to neļaut, ja jūs nopietni apdraudat sabiedrisko kārtību, drošību vai sabiedrības veselību.  Ja jums neļauj ieceļot, jums ir tiesības uz paskaidrojumu, kāds ir iemesls un kā šo lēmumu var pārsūdzēt.

 • Ko varu darīt tad, ja brīdī, kad gribu ieceļot citā ES dalībvalstī, man to neļauj?

  Ja jums liedz ieceļot citā ES dalībvalstī, sazinieties ar savas valsts vēstniecību vai konsulātu valstī, uz kuru gribat doties.

Skatīt galveno informāciju par šo tematu
ES pilsoņu ceļošanas dokumenti
ES tiesību akti
Sabiedriskās apspriešanas
  Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?
  Vaicājiet, un mēs dosim padomu.