Paskutinį kartą tikrinta 2023-02-13

DUK. Transporto priemonių draudimo galiojimas ES

Gyvenu kitoje ES šalyje
 • Europos šalyse automobilių draudimo kainos labai skiriasi. Bet juk turime bendrąją rinką, todėl, be abejonės, galiu įsigyti automobilio draudimą kitose ES šalyse?

  Tokia didelė kainų įvairovė yra todėl, kad jas dar veikia kiekvienos šalies vietos sąlygos, pvz., minimali kompensacijos suma nukentėjusiesiems, civilinės atsakomybės draudimo taisyklės, transporto priemonių remonto kaina. Net ir vienoje šalyje kainos gali skirtis priklausomai nuo jūsų gyvenamosios vietos.

  Draudimo bendrovės taip pat turi laikytis tam tikrų teisinių įpreigojimų, jei jos nori prekiauti draudimo polisais tose ES šalyse, kuriose neturi atstovybių ar filialų. Dėl šios priežasties draudimo bendrovės linkusios veikti per vietinius filialus arba partnerius ir todėl jums gali būti sunkoka rasti tokią draudimo bendrovę, kuri sutiktų teikti jums draudimo paslaugas ne jos įsisteigimo šalyje.

 • Ar gali mano automobilis likti apdraustas mano dabartinėje Prancūzijos draudimo bendrovėje, kai persikelsiu gyventi į Belgiją?

  Kai registruosite savo automobilį Belgijoje – tai turite padaryti, jei ketinate ten likti ilgiau nei 6 mėnesius – turėsite įrodyti, kad turite draudimą. Kompetentingos Belgijos įstaigos turės pripažinti bet kurios Prancūzijos draudimo bendrovės, kuriai suteikta teisė teikti paslaugas Belgijoje, draudimo apsaugą. Bet jeigu jūsų prancūziškai draudimo bendrovei nesuteiktas leidimas teikti paslaugas Belgijoje, turėsite susirasti kitą draudiką.

 • Vokietijoje įsigijau nenaują automobilį ir noriu juo grįžti į Prancūziją. Ar draustis turėčiau Prancūzijoje, ar Vokietijoje?

  Paprastai turėtumėte draustis toje šalyje, kurioje automobilis registruotas. Tačiau kadangi gyvenate Prancūzijoje ir automobilį perregistruosite ten, turėtumėte draustis Prancūzijos draudimo bendrovėje. Savo draudikui turite išaiškinti, kad draudimo apsaugos jums reikės nuo to momento, kai Vokietijoje įgysite nuosavybės teises į automobilį, arba nuo to momento, kai jis išsiunčiamas, jei jį vežate.

 • Ar gali mano automobilis likti apdraustas Ispanijoje, kur gyvenu, nors metus jį naudos Portugalijoje studijuojantis mano sūnus?

  Net jei jūsų automobilis liks registruotas Ispanijoje, turėtumėte patikrinti savo draudimo sutartį ir išsiaiškinti, ar draudimo apsauga galioja tais atvejais, kai faktinis automobilio naudotojas yra kitoje ES šalyje gyvenantis šeimos narys. Kitaip, jeigu jūsų sūnus Portugalijoje pateks į autoavariją, jūsų draudikas gali pareikšti, kad draudimas negalioja, nes jo neinformavote apie esminius aplinkybių pokyčius.

 • Suomijos, į kurią ką tik persikėliau, draudimo bendrovė nori mane apdrausti kaip vairuotoją naujoką ir ignoruoja tą faktą, kad Italijoje, kur gyvenau, neturėjau jokių draudžiamųjų įvykių. Ar ji turi teisę tai daryti?

  TAIP — Tai daryti ji gali, bet jums vertėtų pasiteirauti, ką siūlo kitos Suomijos draudimo bendrovės – galbūt rasite tokią, kuri atsižvelgs į tai, kad Italijoje neturėjote jokių draudžiamųjų įvykių. Italijos draudimo bendrovė, kurioje draudėtės anksčiau, paprašius turi pateikti jums jūsų draudžiamųjų įvykių išrašą.

Esu turistas
 • Ar mano automobilio draudimas galioja man keliaujant kitoje ES šalyje?

  TAIP — Jūsų privalomasis civilinės atsakomybės draudimas galioja, jei keliaujate ar laikinai viešite kitoje ES šalyje. Turint savo draudiko išduotą (automatiškai ar pateikus prašymą, prioklausomai nuo šalies, kurioje draudžiatės) žaliąją kortelę paprasčiau pateikti draudimo išmokos prašymą, jei užsienyje patektumėte į avariją. Žalos jūsų automobiliui ar jums pačiam (dėl gaisro, vagystės ir pan. – KASKO draudimas) draudimo sąlygos priklauso nuo jūsų individualios draudimo sutaries, todėl jas pasitikslinkite pas savo draudiką.

 • Kodėl Europos šalyse automobilių draudimo kainos taip skiriasi?

  Todėl, kad šios kainos vis dar labai priklauso nuo kiekvienos šalies vietos sąlygų.

  Pavyzdžiui, įvairiose šalyse vis dar labai skiriasi nukentėjusiesiems mokamos kompensacijų sumos, civilinės atsakomybės tvarka ir transporto priemonių remonto kainos.

Žr. pagrindinę informaciją šia tema

ES teisės aktai

Pasidalyti šiuo puslapiu: