Paslaugų priemonės

Kalbų juosta

ES vėliava

Naršymo kelias

Meniu

Atnaujinta 2017-04-25

DUK. Traukinių keleivių teisės

 • Mano traukinys vėlavo 45 minutes. Tai gana daug, nes pati kelionė traukiniu truko trumpiau nei 3 valandas. Ar turiu teisę į kompensaciją?

  NE – teisę į kompensaciją turėtumėte tik tuo atveju, jei traukinys vėluotų ne mažiau kaip valandą.

 • Keliaujant traukiniu iš Paryžiaus į Briuselį buvo nepataisomai sugadintas mano elektrinis neįgaliojo vežimėlis – jis nukrito nuo traukinio lentynos.  Jį ten užkėlė geležinkelio bendrovės darbuotojas.  Ar turiu teisę reikalauti, kad geležinkelio bendrovė padengtų jo pakeitimo išlaidas?

  TAIP – tais atvejais, kai geležinkelio bendrovė yra atsakinga už judėjimo įrangos sugadinimą, jokia finansinė riba nėra nustatyta.

 • Kokios yra mano teisės, jei traukinys, kuriuo važiuoju, būtų sustabdytas kelyje dėl kliūties?

  Jei jūsų traukinys sustabdomas dėl kliūties, geležinkelio bendrovė, kai ir jei tai fiziškai įmanoma, privalo suorganizuoti (kitą) transportą nuo jūsų traukinio iki geležinkelio stoties, kitos galimos išvykimo vietos ar galutinės atvykimo vietos.

 • Ar galiu savo dviratį pasiimti į bet kurį traukinį?
   

  TAIP – jei jūsų dviratį lengva į jį įkelti ir jis netrukdo teikti geležinkelio paslaugų. Tai priklauso ir nuo traukinio dydžio bei nuo to, kiek jame yra vietos dviračiams, be to, gali būti imamas mokestis. Todėl prieš išvykdamas turėtumėte to pasiteirauti geležinkelio bendrovės.
   

 

Žr. pagrindinę informaciją šia tema
Traukinių keleivių teisės
ES teisės aktai
 • Traukinių keleivių teisės Deutsch español français italiano English
Viešosios konsultacijos
  Pagalbos tarnybos
  Pagalba ir patarimai