Senest tjekket: 22/08/2022

EMAS-registrering

Sledování a systematické zlepšování environmentální výkonnosti vašeho podnikání vám může pomoci snížit spotřebu energie, zajistit, že využíváte zdroje, které chrání životní prostředí, a zlepšit celkovou pověst vašeho podniku. Jako podnik můžete požádat o registraci v systému EU pro environmentální řízení podniků a audit en (EMAS).

Výhody registrace v systému EMAS

EMAS může vaší firmě pomoci:

Proces registrace v systému EMAS je transparentní a systém environmentálního řízení je ověřován nezávislou třetí stranou, která zaručuje důvěryhodnost systému. Logo EMAS mohou používat pouze organizace zaregistrované v systému.

Požadavky na registraci v systému EMAS

Chcete-li se zaregistrovat v systému EMAS, musíte podniknout určité kroky en , např.

V případě, že potřebujete technickou pomoc a informace, jak systém EMAS používat, můžete se obrátit na příslušný orgán ve vaší zemi:

Vælg land

Systém EMAS pro malé a střední podniky

Registrace v systému EMAS znamená pro malé a střední podniky určité výhody:

Některé regiony a země EU nabízejí finanční podporu en na přihlášení se do systému EMAS. Informace o tom, zda je to i případ vaší země, získáte u příslušného orgánu en .

Dostupné nástroje a podpora

Pokud hodláte zažádat o registraci v systému EMAS, můžete využít nástroj EMAS Easy, díky němuž získáte zevrubné informace o používání systému EMAS. EMAS Easy vám pomůže zavést ve vašem podniku systém EMAS podle toho, jaká je jeho velikost, finanční kapacita a firemní kultura. Při registraci v systému EMAS se řiďte pokyny nástroje EMAS Easy.

Informace o další podpoře můžete najít na stránkách EMAS věnovaných malým a středním podnikům en .

Se også

EU-lovgivning

Har du brug for støtte fra hjælpetjenesterne?

Kontakt de specialiserede hjælpetjenester

EMAS-helpdesken

Få hjælp af helpdesken for miljøledelses- og miljørevisionsordningen (EMAS)

Har du spørgsmål vedrørende drift af en grænseoverskridende virksomhed, f.eks. eksport eller udvidelse til et andet EU-land? Så kan Enterprise Europe Network tilbyde dig gratis rådgivning.

Du kan også bruge vejviser til bistandstjenester til at finde den rette hjælpe- eller rådgivningstjeneste.

Del denne side: