Naršymo kelias

DUK - Pirkimas internetu


Čia pateikti Europos vartotojų konsultacijų tarnybai užduoti klausimai ir jos atsakymai. Ar ir jūs turite klausimų? Susisiekite su artimiausiu Europos vartotojų centru. English

Grąžinimas ir atšaukimas

 • Prieš penkias savaites užsisakiau internetu retą knygą. Ją nupirkau savo vyrui jo gimtadienio proga, bet gimtadienis jau praėjo, o knygos vis dar negavau. Ką daryti?

  Jei užsakyta prekė nepristatoma per 30 dienų, galite atšaukti užsakymą. Jei už ją jau sumokėjote, prekiautojas privalo per 30 dienų grąžinti jums pinigus.

 • Užsisakiau kompaktinį diską, bet jo negavau. Susisiekiau su pardavėju, bet jis tvirtina, kad tai pašto, o ne jo atsakomybė. Ar jis teisus?

  NE - Už pirkinio tiekimą yra atsakingas pardavėjas. Jis privalo susisiekti su tiekimo tarnyba ir įrodyti, kad prekė buvo pristatyta. Jei pardavėjas to įrodyti negali, jis turi išsiųsti prekę iš naujo arba grąžinti pinigus.

Remontas, keitimas, pinigų grąžinimas

 • Internetinėje parduotuvėje nusipirkau gitarą, bet ji man buvo pristatyta apgadinta. Pardavėjas nenori nei atsiųsti naujos gitaros, nei grąžinti pinigų. Jis tvirtina, kad už gitaros apgadinimą atsakingas ne jis, bet transporto įmonė. Ar jis teisus?

  NE - Už pirkinio tiekimą yra atsakingas pardavėjas. Jis turi pataisyti gitarą, pakeisti ją kita arba grąžinti jums pinigus.


  Kad nebūtumėte apkaltinti prekės sugadinimu, gavę prekę visada patikrinkite jos būklę tiekėjo akivaizdoje.

 • Prekės, kurias užsisakiau internetu, man nebuvo pristatytos (arba atvežtos apgadintos). Ką daryti?

  Pirkdami internetu turite tokias pačias teises kaip pirkdami parduotuvėje:

  • jei nupirktos prekės yra netenkinamos kokybės, galite reikalauti, kad jas pataisytų, pakeistų naujomis, kad jums grąžintų už jas pinigus arba kad sumažintų jų kainą – nelygu, kokios aplinkybės;
  • visa apie prekes arba paslaugas suteikta informacija turi būti tiksli ir neklaidinanti. Jei jums buvo suteikta neteisinga arba klaidinanti informacija, galite reikalauti grąžinti pinigus.

  Susipažinkite su sąlygomis ir prekių grąžinimo politika prekiautojo interneto svetainėje. Susisiekite su juo, paaiškinkite problemą ir paklauskite, kaip būtų galima ją išspręsti. Jei negautumėte jus tenkinančio atsakymo, o prekiautojas įsisteigęs ES, susisiekite su savo šalies Europos vartotojų centru English.

 • Spausdintuvas, kurį nusipirkau prieš keturias savaites vienoje interneto svetainėje, ką tik sugedo. Ką turėčiau daryti?

  Turite tokias pačias vartotojo teises kaip pirkdami parduotuvėje, t. y. jūsų naujai prekei galioja dvejų metų garantija.

  Jei spausdintuvas sugedo per šešis mėnesius po jo pristatymo dienos, susisiekite su pardavėju. Jis turi jį pataisyti arba pakeisti, o jei tai neįmanoma – grąžinti jums pinigus. Jei spausdintuvas sugedo praėjus šešiems mėnesiams po jo pristatymo, turite įrodyti, kad tai atsitiko ne dėl jūsų kaltės. Tai padaryti gali būti sudėtinga.

Aukcionų svetainės

 • Elektroniniame aukcione nusipirkau kavos aparatą, bet jis neveikia. Ką daryti?

  Nusipirkę gaminį iš privataus asmens neturite teisės jo atsisakyti po to, kai jis jums pristatomas. Neturėsite ir teisinės garantijos, kurią suteikia oficialūs prekiautojai.

  Tokiu atveju turite remtis pirkimo metu turima informacija. Jei prekė, kurią nusipirkote, neatitinka aprašo, galite ją grąžinti ir paprašyti, kad jums atiduotų pinigus.

  Kad išvengtumėte nemalonių siurprizų, nebijokite privatiems pardavėjams užduoti klausimų.

 • Kokias teises turiu pirkdamas prekes elektroniniame aukcione?

  Elektroniniai aukcionai ir internetinės parduotuvės skiriasi daugeliu atžvilgių.

  Pirkdami prekes elektroniniame aukcione, nebūtinai esate apsaugotas nuotolinės prekybos teisės aktais Deutsch English español français italiano. Aukcionams šie ES teisės aktai netaikomi, bet kai kurios šalys į nuotolinės prekybos teisės aktų taikymo sritį įtraukė ir elektroninius aukcionus.

  Jei elektroniniame aukcione perkate prekę ne iš įmonės, bet iš privataus asmens (kaip tai dažnai pasitaiko), jūsų sandoriui vartotojų apsaugos teisės aktai dansk Deutsch ελληνικά English español suomi français italiano Nederlands português svenska netaikomi. Vartotojų apsaugos teisės aktai taikomi tokiems sandoriams, kai privatus asmuo perka prekes iš prekiautojo, atstovaujančio verslui, pramonei ar profesijai, o ne kai du individualūs asmenys atstovauja savo interesams.

  Vis dėlto visose geros reputacijos elektroninių aukcionų svetainėse užtikrinama tam tikra pirkėjų apsauga ir pateikiama įvairiausių patarimų, kaip saugiai pirkti jų svetainėje.

Sauga

 • Noriu nusipirkti skalbimo mašiną Vokietijos interneto svetainėje, bet niekaip negaliu rasti prekiautojo kontaktinių duomenų. Ar tai normalu?

  NE - Pagal teisės aktus prekiautojas privalo interneto svetainėje nurodyti pagrindinę įmonės informaciją, kad jūs galėtumėte ją rasti, jei kiltų problemų. Pagrindinė informacija – tai įmonės pavadinimas, registracijos numeris, adresas (ne tik pašto dėžutė), e. pašto adresas ir telefono numeris.

 • Prekiautojas internetu prašo, kad pateikčiau išsamius asmens duomenis. Ar turėčiau dėl to nerimauti?

  Kad galėtumėte pirkti internetu, turite prekiautojui suteikti tam tikrus asmens duomenis (paprastai savo vardą ir pavardę, adresą ir banko duomenis). Tačiau interneto svetainėje turi būti nurodyta, kaip bus saugomi jūsų asmens duomenys.

  Svetainėje turite turėti galimybę atsisakyti, kad jūsų duomenys būtų renkami, ir nurodyti, kad nenorite, jog jūsų kontaktiniai duomenys būtų naudojami kitais nei susijusio sandorio tikslais. Tai paprastai galima padaryti pažymėjus atitinkamą langelį užsakymo formoje.

Pagalba