Navigācijas ceļš

Atjaunināts : 07/05/2015

travel

Mobilo sakaru viesabonēšanas tarifi

Kad citās ES valstīs izmantojat savu mobilo tālruni, lai piezvanītu, nosūtītu īsziņu (SMS) vai ieskatītos internetā, jūsu operators par to drīkst prasīt samaksu, kas nepārsniedz noteiktus tarifus.

Visā ES darbojas viesabonēšanas eirotarifi English — maksimālā cena, ko var prasīt par sarunas minūti, īsziņu vai lejupielādēto megabaitu. To mērķis ir nepieļaut milzīgu rēķina izveidošanos.

Maksimālie sarunu, īsziņu un datu pārraides (lejupielādes) tarifi

 

No 2012. gada 1. jūlija

No 2013. gada 1. jūlija

No 2014. gada 1. jūlija

Izejošās sarunas (minūtē)

€0,29

€0,24

€0,19

Ienākošās sarunas (minūtē)

€0,08

€0,07

€0,05

Nosūtītās īsziņas (par īsziņu)

€0,09

€0,08

€0,06

Datu lejupielāde no interneta (par 1 MB*)

€0,70

€0,45

€0,20

* Ierobežots ir tarifs par megabaitu, bet jums aprēķinās maksu par izlietotajiem kilobaitiem.
Šīs cenas neietver PVN.

Maksimālie tarifi attiecas uz visiem (izņemot, ja esat izvēlējies īpašu pakalpojumu vai to paketi). Protams, jūsu mobilo sakaru operators var piedāvāt arī lētākus tarifus, tāpēc ir vērts salīdzināt un atrast izdevīgāko piedāvājumu.

Ja jums ir jautājumi par konkrētu valsti, sazinieties ar attiecīgās valsts regulatīvo iestādi English .

Cenu paziņošana

Kad šķērsojat kādas ES dalībvalsts robežu, jūsu mobilo sakaru operatoram ir jānosūta jums īsziņa, kurā tas informē par ienākošo un izejošo sarunu, īsziņu un datu lejupielādes cenu tajā ES valstī, kurā nupat iebraucāt.

Aizsardzība pret pārāk augstiem rēķiniem

Lai jūs nesaņemtu milzīgu rēķinu par datu pārraidi ārzemēs, jūsu mobilās ierīces lejupielādējamo datu apjoms ir ierobežots līdz 50 eiro vērtībai (vai tai līdzvērtīgu summu citā valūtā) visā pasaulē, ja vien neesat ar savu operatoru vienojies par citu limitu. Jūs arī saņemsit brīdinājumu, kad būs sasniegti 80 % no šīs summas.

Piemērs

Rēķinos vairs nejauši nesakrāsies astronomiskas summas

Aniko no Ungārijas izmanto visas sava viedtālruņa piedāvātās iespējas: mūzikas straumēšanu, sociālos tīklus, lai sazinātos ar draugiem, un kartes, lai sameklētu veikalus un restorānus. Aizbraukusi atvaļinājumā uz Grieķiju, viņa viedtālrunim aizmirsa atslēgt automātisko atjauninājumu funkciju. Taču viņai nav jāuztraucas, cik liels rēķins sakrāsies: ja vien Aniko ar savu operatoru nav vienojusies par ko citu, datu pārraide viesabonēšanā automātiski izbeidzas, kad par to maksājamā summa ir sasniegusi 50 eiro robežu (neieskaitot PVN).

Kā rīkoties, ja reālajā dzīvē tas nedarbojas

Ja domājat, ka jūsu mobilo pakalpojumu operators ir pārkāpis jūsu tiesības attiecībā uz šīm cenām un viesabonēšanas noteikumiem:

  • sazinieties ar pakalpojumu sniedzēju vai pārdevēju, norādiet, kādas ir jūsu tiesības un viņa pienākumi English, un aiciniet viņu atrisināt problēmu, iekams esat vērsies augstākā instancē,
  • ja neesat apmierināts ar operatora atbildi, varat sazināties ar valsts regulatoriestādēm English. Tās droši vien spēs atrisināt strīdu. Bieži vien tās ir izveidojušas īpašas procedūras, kas ļauj ātri izskatīt un atrisināt konkrēto lietu. Varat tām iesniegt sūdzības par noteikumiem, pakalpojumu kvalitāti, piekļuvi tīkliem un pakalpojumiem un par viesabonēšanu.

Piemērs

Neļaujiet savam operatoram no jums noplēst deviņas ādas

Pēc Itālijā pavadītajām brīvdienām Birgita no Dānijas saņēma lielu rēķinu, kas bija radies, lietojot viedtālruni, lai internetā nezaudētu kontaktu ar draugiem. Viņa sazinājās ar savu mobilo sakaru operatoru, norādīja, ka ES noteikumos ir ierobežoti maksimālie tarifi, un lūdza pārskatīt rēķinu. Pēc tam operators viņai atsūtīja jaunu rēķinu, kurā šīs summas bija attiecīgi samazinātas.

ES tiesību akti

Palīdzība un padoms

Palīdzība un padoms

Sazinieties ar specializētiem palīdzības dienestiem

valsts regulatoriestādē

Ja rodas problēmas vai jautājumi saistībā ar jaunajiem ierobežojumiem, vērsieties tās ES valsts regulatoriestādē , kur atrodas jūsu mobilo sakaru operators.