Navigatsioonitee

Jaga 
	Jaga Facebook´is
  
	Jaga Twitter´is
  
	Jagage Google+ vahendusel
  
	Jaga linkedIn´is

Ostud

Ajakohastatud : 14/03/2014

Soovimatute kaupade tagastamine

Alates 2014. aasta 13. juunist hakkavad kõikjal ELis kehtima uued tarbijaõiguste eeskirjad. Tutvuge uute õiguste English ja muudatustega.

7 päeva mitte-defektsete toodete ostude tühistamiseks

ELis on teil õigus internetiostud tühistada seitsme tööpäeva jooksul.

Kõnealune 7-päevane periood algab päevast, mil te oma ostu kätte saite.

Selle aja jooksul võite oma tellimuse tühistada mis tahes põhjusel – isegi juhul, kui te lihtsalt mõtlesite ümber.

Müüja peab teile ostu hüvitama 30 päeva jooksul. Kõnealune hüvitis peab sisaldama saatmiskulusid, mida te maksite ostu tegemisel.

Selline õigus kehtib iga kord, kui te ei osta kaupu poest, vaid teete seda näiteks telefoni, faksi või postitellimuse vahendusel või internetis.

Kuigi teil on õigus hüvitamisele, peate teie  hüvitama müüjale teie poolt internetist ostetud ning teile saadetud kauba postikulud.

Erandiks on teatavad tooted

7-päevane tagastamisperiood ei kehti

  • lennu-, rongi- või kontserdipiletite, hotellide broneerimise puhul.
  • Samuti ei kehti see teile korrapäraselt saadetavate toiduainete ja joogi puhul (näiteks piimamees või kaubanduskeskuse poolt kauba kojutoomine).

Näidisjuhtum

Olge teadlik sellest, et teatavat liiki ostude puhul te ei saa ümber mõelda.

Jane ostis Internetist pileti U2 kontserdile Iirimaal. Ta sai ostu tegemisest järgneval päeval teada, et ta ei viibi kontserdipäeval riigis ning ta püüdis oma tellimust tühistada. Siiski keeldus internetimüüja tellimuse tühistamisest ning ostu hüvitamisest.

ELi õiguse kohaselt on teil õigus tühistada internetis või muude "kaugmüügi" Deutsch English español français italiano vahendite (näiteks telefoni- või postitellimus) kaudu tehtud ostud seitsme päeva jooksul. Siiski on erandeid.

Puhkuse-, reisi-, majutuse ja vabaaja meelelahutuse broneeringute puhul ei ole  müüja kohustatud teie tühistatud tellimust hüvitama.

Eraisikute vaheline müük on samuti erand

Kui ostate kaupu eraisikult mitte ettevõttelt, ei kohaldata selliste tehingute puhul ühesuguseid tarbijaid käsitlevaid õigusakte. Teil ei ole seaduslikku õigust ostu tegemisest seitsme päeva jooksul ümber mõtlemiseks.

Vajate ikka veel abi?

Vajate ikka veel abi?

Te ei leidnud otsitavat teavet? Kas teil on lahendust vajav probleem?

Footnote

Käesoleval juhul 27 ELi liikmesriiki + Island, Liechtenstein ja Norra

Retour au texte en cours.