Juridisks paziņojums | Par EUROPA | Meklēt | Kontakti
Svinam Eiropu! - Romas Līguma 50. gadadienaIzlaist valodas izvēles joslu (īsinājumtaustiņš=2) 01/02/2008
EUROPA > 50. gadadiena > Ziņas un mediji > Raksts

Grafiti mākslinieku projekts Turīnā par godu Eiropas 50. gadadienai

Grafiti mākslinieku projekts Turīnā par godu Eiropas 50. gadadienai
Mākslinieki darbā

06/07/07

Turīnas ielu mākslinieki projektā par godu ES 50. gadadienai pilsētas neizteiksmīgākās sienas apzīmē ar izteikumiem, iedvesmojušies no ES atzītajām vērtībām.

Daudzu citu pasākumu vidū, kas šogad tika organizēti par godu Eiropas dienai, viens no oriģinālākiem noteikti bija "Signs of Europe" italiano (it) ("Eiropas zīmes"). Pasākums, ko Turīnas pilsētaitaliano (it) un "il Cerchio e le Gocce" italiano (it), grafiti un ielu mākslas veicināšanas biedrība sadarbībā ar organizāciju "Opiemme" pārstāvošajiem dzejniekiem organizēja no 7. līdz 9. maijam, trīs noplukušām Itālijas pilsētas ielām deva jaunu veidolu, spilgtās krāsās iemūžinot ES dibinātāju un citu sabiedrībā pazīstamu personību iedvesmojošos izteikumus.

Atsaucoties uz profesora Kītinga filmā Dead Poets Society vēlāk bieži citēto izteicienu,‑ "Lai arī ko teiktu citi, vārdi un idejas var izmainīt pasauli", ES 50. gadadienas grafiti ir domāti tieši šādiem mērķiem. Šis pasākums cilvēkiem debates par Eiropu no ES vadības "ziloņkaula torņiem" iznes tieši uz ielas.

Citātus izvēlējās darba seminārā, kurā piedalījās skolēni un kāds jauns dzejnieks, un to vidū tika iekļauti Žana Monē, Alberta Einšteina, Svētā Augustīna, Viljama Folknera, kā arī citu autoru izteikumi, kurus izvelējās jauniešu uzskatu izpausmei par Eiropu.

"Pasākuma organizēšana bija sarežģīta", saka Dancio Bonavija no "il Cerchio e Le Gocces". "Bet to ar entuziasmu atbalstīja kā pilsētas tēvi, tā arī garāmgājēji un vietējie uzņēmēji. Tagad ceram, ka grafiti pilsētai kļūs par tūristu intereses objektu". Atzīstot ielu mākslas vērtības, Turīnas pilsēta ir pierādījusi, ka Einšteina pazīstamais domu grauds ‑ "Aizspriedumus ir grūtāk iznīcināt nekā atomu" ‑ ne vienmēr atbilst patiesībai.

Juridisks paziņojums | Par EUROPA | Meklēt | Kontakti | Lapas sākums