Õigusteave | EUROPA kohta | Otsi | Kontakt
Tähistame Euroopa aastapäeva! - Rooma lepingu 50. aastapäevJäta keelevaliku väli vahele (kiirklahv=2) 01/02/2008
EUROPA > 50. aastapäev > Uudised ja meedia > Artikkel

Torino grafitikunstnikud tähistavad ELi 50. aastapäeva

Torino grafitikunstnikud tähistavad ELi 50. aastapäeva
Kunstiteoste valmimine

06/07/07

Tänavakunstnikud kaunistavad Torino luitunud linnaseinu Euroopa Liidu väärtustest inspireeritud lausetega.

Projekt Signs of Europeitaliano (it) oli kindlasti üks originaalseimad Euroopa päeva tähistavaid sündmusi sellel aastal. Üritus leidis aset 7.-9. maini ning selle korraldajateks olid Torino linnitaliano (it) ja grafitit ning tänavakunsti edendav ühendus il Cerchio e le Gocceitaliano (it) koostöös ühingu Opiemme luuletajatega. Ürituse raames said uue väljanägemise kolm räsitud linnaseina, mida nüüd kaunistavad värvikad pildid ning Euroopa Liidu asutajate ning teiste mõjukate meeste ja naiste tsitaadid.

ELi 50. aastapäevale pühendatud grafitiprojekt sai innustust filmist "Surnud poeetide ühing" tuntud professor Keatingu kuulsast mõttest: "Sõnad ja ideed võivad maailma muuta". Üritus toob Euroopa-teemalise arutelu ELi võimukoridoridest otse tänavale inimeste keskele.

Tsitaadid valiti kooliõpilastele korraldatud seminaril, kus oli abiks ka noor luuletaja. Valituks osutusid Jean Monnet', Albert Einsteini, püha Augustinuse, William Faulkneri ning paljude teiste suurkujude sõnad, mis peaksid väljendama tänapäeva noorte mõtteid Euroopast.

"Ürituse korraldamine on olnud raske," sõnas Danzio Bonavia ühendusest il Cerchio e Le Gocce. "Linnaisad, möödakäijad ja kohalikud ettevõtjad suhtusid projekti innustunult. Nüüd loodame, et grafititest saab üks linna turismiobjektidest." Tänavakunsti sel moel tunnustades on Torino tõestanud, et Einsteini väide, nagu oleks kergem hajutada aatomit kui eelarvamust, ei pea alati paika.  

Õigusteave | EUROPA kohta | Otsi | Kontakt | Üles