Teisinė informacija | Apie svetainę EUROPA | Paieška | Kontaktai
Europos šventė - Romos sutarties pasirašymo 50-metisPraleisti kalbos išrinkimo juostą (spartusis klavišas=2) 01/02/2008
EUROPA > 50-metis > Naujienos ir žiniasklaida > Straipsnis

Europos 50-ojo gimtadienio proga grafiti menininkai puošia Turiną

Europos 50-ojo gimtadienio proga grafiti menininkai puošia Turiną
Besidarbuojantys menininkai

06/07/07

ES 50-mečio proga gatvės menininkai senas miesto sienas puošia ES vertybių įkvėptomis frazėmis.

Segni di Europaitaliano (it) – tai vienas originaliausių šiais metais Europos dienos proga surengtų renginių. Šis gegužės 7–9 d. Turino miestoitaliano (it) ir grafiti bei gatvės meną remiančios asociacijos il Cerchio e le Gocceitaliano (it) kartu su grupės Opiemme poetais suorganizuotas renginys pažadino naujam gyvenimui tris apgriuvusias miesto sienas, kurias menininkai išmargino spalvomis ir įspūdingomis ES steigėjų bei kitų žymių asmenybių mintimis.

Kaip sakė filmo „Mirusių poetų draugija“ personažas profesorius Kitingas, „kad ir ką kiti sakytų, žodžiai ir idėjos gali pakeisti pasaulį“. Toks buvo ir ES 50-mečiui skirto grafiti projekto autorių tikslas – įkvėpti diskusijoms apie Europą čia, gatvėje, toli nuo politinės ES pasakų pilies.

Citatos buvo išrinktos seminare, kuriame dalyvavo mokiniai ir jaunieji poetai. Ant sienų nuspręsta užrašyti Žano Monė, Alberto Einšteino, Švento Augustino, Viljamo Folknerio ir kitų žymių asmenybių mintis, išreiškiančias jaunimo idėjas apie Europą. 

„Organizuoti šį renginį buvo sunku, – sakė asociacijos il Cerchio e Le Gocce narys Danzio Bonavia. – Miesto vadovai, praeiviai ir vietos įmonės į šį projektą žiūrėjo labai entuziastingai. Tikimės, kad grafiti išmargintos miesto sienos taps turistų atrakcija.“ Pripažinęs gatvės meno vertę, Turino miestas įrodė, kad A. Einšteinas nebūtinai buvo teisus sakydamas, kad „lengviau suskaidyti atomą, nei išsklaidyti prietarą“.

Teisinė informacija | Apie svetainę EUROPA | Paieška | Kontaktai | Į puslapio pradžią