Právne upozornenie | O portáli EUROPA | Vyhľadať | Kontakt
Európa oslavuje! - 50. výročie Rímskej zmluvyPreskočiť panel pre výber jazykov (klávesová skratka=2) 01/02/2008
EUROPA > 50. výročie > Správy a médiá > Článok

Oficiálne predstavenie tímu Výber Európy

Oficiálne predstavenie tímu Výber Európy
Michel Platini, predseda UEFA, José Manuel Barroso, predseda Európskej komisie, Sir Bobby Charlton, manažér Manchestru United a Marcello Lippi, bývalý tréner talianskeho tímu

12/03/07

Zoznam európskeho výberu, ktorý sa stretne s Manchestrom United na benefičnom zápase je už známy. Informáciou pre milovníkov dobrého futbalu je, že toto podujatie budú môcť sledovať v priamom prenose vo všetkých kútoch Európy a nielen tam.

Po niekoľkých týždňoch napätia sa mená Oliver Kahn, Iker Casillas, Paolo Maldini, Marco Materazzi, Fabio Grosso, Florent Malouda, Luis Miguel, Gennaro Gattuso, Andrea Pirlo, Ronaldo, Alessandro Mancini, Zlatan Ibrahimović a Henrik Larsson pridali na zoznam k vopred ohláseným - Ronaldinho, Steven Gerrard, Grégory Coupet, Juninho Pernambucano, Lilian Thuram, Carles Puyol, Eric Abidal a Gianluca Zambrotta, čím sa nejasná predstava európskeho tímu snov stala definitívne skutočnosťou.

Zápas sa začne o 20 hod. Národné televízne stanice budú vysielať stretnutie v priamom prenose vo viacerých členských štátoch a v iných krajinách. Zoznam týchto staníc nájdete nižšie.*

Michel Platini, predseda UEFA, Sir Bobby Charlton, technický a športový manažér futbalového klubu Manchester United a Marcello Lippi, bývalý tréner talianskeho národného mužstva si nenechajú ujsť príležitosť predstaviť sa po boku predsedu Európskej komisie, čím zdôraznia vzťah medzi futbalom a európskou integráciou.

„Futbal spája ľudí. Na kontinente, ktorý je tak veľmi hrdý na svoju kultúrnu rôznorodosť, poskytuje futbal spoločný jazyk. Pomáha v integrácii rôznych skupín. Do tohto športu sa premietajú niektoré z európskych hodnôt, ako napríklad hodnota právneho štátu, rešpektovania druhého, tímovej práce a solidarity. Som poctený tým, že UEFA môže organizovať takéto špeciálne stretnutie,“ vyhlásil Michel Platini.

Sir Bobby Charlton sa vyjadril: „História klubu Manchester United je prepojená s európskou históriou. Teší ma, že môžem privítať toľko hviezd na Old Trafford pri príležitosti osláv týchto dvoch pamätných výročí.“

Zo 72 000 vstupeniek zostáva už len 2 000. Viac informácií nájdete v angličtine na stránkach Manchestru United English .

Výťažok zo zápasu bude venovaný nadácii klubu Manchester United English .

*Belgicko: RTBF, VRT
Bulharsko: BNT
Cyprus: CBC, Lumière TV
Česká republika: Sport 1 TV
Francúzsko: France 4
Nemecko: ARD, ZDF
Grécko: ERT
Maďarsko: Sport 1 TV
Taliansko: RAI
Litva: LT
Poľsko: TVP
Portugalsko: RTP
Veľká Británia: BBC3
Írsko: RT2
Rumunsko: TV Sport + Sport 1 TV
Slovensko: Sport 1 TV
Španielsko: TVE

V celej Európe: USP

Právne upozornenie | O portáli EUROPA | Vyhľadať | Kontakt | Na začiatok