Právní upozornění | O portálu EUROPA | Hledat | Kontakt
Evropa slaví! - 50. výročí Římské smlouvyPřeskočit lištu s výběrem jazyků (klávesnicová zkratka =2) 01/02/2008
EUROPA > 50. výročí > Aktuality a sdělovací prostředky > Článek

Oficiální představení fotbalového mužstva „Europe XI“

Oficiální představení fotbalového mužstva „Europe XI“
Zleva doprava: předseda UEFA Michel Platini, předseda Evropské komise José Manuel Barroso, ředitel Manchester United sir Bobby Charlton a bývalý trenér italského národního mužstva Marcello Lippi

12/03/07

Jména evropských fotbalových hráčů, kteří se utkají s fotbalovým klubem Manchester United při slavnostním zápase, jsou známa. Milovníci fotbalu mohou být bez obav – utkání bude uvedeno v přímém přenose po celé Evropě i mimo ní.

Po několika týdnech napětí, byla zveřejněna jména zbývajících hráčů, kteří vedle takových hvězd, jakými jsou David Beckham, Ronaldinho, Steven Gerrard, Grégory Coupet, Juninho Pernambucano, Lilian Thuram, Carles Puyol, Eric Abidal a Gianluca Zambrotta, vytvoří evropské fotbalové mužstvo snů. V řadách tohoto mužstva se tedy objeví Oliver Kahn, Iker Casillas, Paolo Maldini, Marco Materazzi, Fabio Grosso, Florent Malouda, Luis Miguel, Gennaro Gattuso, Andrea Pirlo, Ronaldo, Alessandro Mancini, Zlatan Ibrahimović a Henrik Larsson.

Utkání začne ve 20 hod. a bude vysíláno v přímém přenose ve většině členských státech EU. Seznam televizních stanic, které budou utkání vysílat, naleznete níže.*

Účast předsedy UEFA Michela Platiniho, ředitele Manchester United sira Bobbyho Charltona a bývalého trenéra italského národního mužstva Marcella Lippiho po boku předsedy Evropské komise zvýraznila vzájemný vztah mezi fotbalem a evropskou integrací.

Michel Platini při této příležitosti prohlásil: „Fotbal spojuje lidi. Na kontinentu, který je tolik hrdý na svoji kulturní rozmanitost, nabízí společný jazyk a pomáhá při vytváření mostů mezi jednotlivými komunitami. V tomto sportu se promítají některé základní evropské hodnoty: právní stát, respektování druhých, svoboda projevu, týmová práce a solidarita. Jsem velmi hrdý na to, že UEFA pořádá toto zvláštní sportovní setkání“.

Sir Bobby Charlton dále dodal: „Historie Manchester United je spojená s historií Evropy. Nemohu se již dočkat, až přivítám tolik fotbalových hvězd v Old Trafford a oslavím s nimi tato dvě významná výročí.“

Ze 72 000 vstupenek, které byly uvedeny do prodeje, jich zbývá pouhých 2 000. Podrobnější informace o vstupenkách naleznete na stránkách Manchester United (EN).

Veškeré zisky z této události budou věnovány na konto nadace Manchester United (EN).

Belgie: RTBF, VRT
Bulharsko: BNT
Česká republika: Sport 1 TV
Francie: France 4
Itálie: RAI
Kypr: CBC, Lumière TV
Litva: LT
Maďarsko: Sport 1 TV
Německo: ARD, ZDF
Polsko: TVP
Portugalsko: RTP
Rumunsko: TV Sport + Sport 1 TV
Řecko: ERT
Slovensko: Sport 1 TV
Spojené království: BBC 3
Irsko: RTE2
Španělsko: TVE

V celé Evropě : USP

Další informace na toto téma

Právní upozornění | O portálu EUROPA | Hledat | Kontakt | Začátek stránky