Õigusteave | EUROPA kohta | Otsi | Kontakt
Tähistame Euroopa aastapäeva! - Rooma lepingu 50. aastapäevJäta keelevaliku väli vahele (kiirklahv=2) 01/02/2008
EUROPA > 50. aastapäev > Uudised ja meedia > Artikkel

Selgus European XI meeskonna koosseis

Selgus European XI meeskonna koosseis
Vasakult paremale: Michel Platini, José Manuel Barroso, Sir Bobby Charlton ja Marcello Lippi.

12/03/07

Avaldati Manchester United´i vastu mängiva Euroopa tähtede meeskonna koosseis. Jalgpallisõpru rõõmustab teadmine, et matši otseülekanne on jälgitav kõikjal Euroopas ja ka kaugemal.

Pärast mõnenädalast viivitust on lõplik koosseis nüüd kinnitatud: Oliver Kahn, Iker Casillas, Paolo Maldini, Marco Materazzi, Fabio Grosso, Florent Malouda, Luis Miguel, Gennaro Gattuso, Andrea Pirlo, Ronaldo, Alessandro Mancini, Zlatan Ibrahimović ja Henrik Larsson. Eelnimetatud mängijad liituvad juba varem teada olnud meeskonnakaaslastega: Ronaldinho, Steven Gerrard, Grégory Coupet, Juninho Pernambucano, Lilian Thuram, Carles Puyol, Eric Abidal ja Gianluca Zambrotta – tõeline Euroopa dream team.

Matš algab kell kaheksa kohaliku aja järgi ning seda kannavad üle enamuse ELi liikmesriikide ja muude riikide telekanalid.*

Euroopa Komisjoni president José Manuel Barroso juhitud pressikonverentsil ei olnud uus UEFA president Michel Platini, klubi United direktor Sir Bobby Charlton ja endine Itaalia koondise treener Marcello Lippi kiidusõnadega kitsid, rõhutades paralleele jalgpalli ja Euroopa integratsiooni vahel.

"Jalgpall ühendab inimesi," sõnas Platini. "Euroopas, mis on uhke oma kultuurilise mitmekesisuse üle, on ühisosaks jalgpall. Jalgpall aitab ületada erinevusi erinevate ühiskondade vahel. Oma parimal moel kannab jalgpall endas mitmeid Euroopa põhiväärtusi: õigust ja korda, austust teiste vastu, väljendusvabadust, meeskonnatööd ja solidaarsust. Ma olen väga uhke, et UEFA on saanud korraldada selle erilise kohtumise."

Sir Bobby lisas: "Manchester United´i ajalugu on seotud Euroopa omaga. Mõnedki klubi tipphetked on leidnud aset Euroopa väljakutel. Ootan juba, et saaks tervitada nii paljusid tähti ja Old Traffordi staadioni sõpru kahe olulise aastapäeva tähistamisel."

Matši 72 000 piletist oli 12. märtsil veel müümata 2000. Lisateabe saamiseks külasta veebisaiti Manchester United English .

Kõik ürituse tulud lähevad jalgpalliklubi Manchester United heategevusfondi English .

*Belgia: RTBF, VRT
Bulgaaria: BNT
Küpros: CBC, Lumière TV
Tšehhi Vabariik: Sport 1 TV
Prantsusmaa: France 4
Saksamaa: ARD, ZDF
Kreeka: ERT
Ungari: Sport 1 TV
Itaalia: RAI
Leedu: LT
Poola: TVP
Portugal: RTP
Ühendkuningriik: BBC3
Iirimaa: BBC 3 + RTE 2
Rumeenia: TV Sport + Sport 1 TV
Slovakkia: Sport 1 TV
Hispaania: TVE

Kõikjal Euroopas: USP

Õigusteave | EUROPA kohta | Otsi | Kontakt | Üles