Informacja prawna | O portalu EUROPA | Szukaj | Kontakt
Święto Europy - 50. rocznica Traktatu RzymskiegoPomiń pasek wyboru języka (skrót klawiaturowy=2) 01/02/2008
EUROPA > 50. rocznica > News > Artykuł

Oficjalna prezentacja składu drużyny Europe XI

Oficjalna prezentacja składu drużyny Europe XI
Od lewej: Michel Platini, prezes UEFA, José Manuel Barroso, przewodniczący Komisji Europejskiej, Sir Bobby Charlton, dyrektor Manchester United i Marcello Lippi, były trener drużyny Włoch

12/03/07

Znamy już skład drużyny, która rozegra specjalny mecz z Manchester United. Miłośnicy piłki nożnej będą mogli oglądać transmisję na żywo w całej Europie i nie tylko.

Znamy już skład drużyny Europe XI, na którego ogłoszenie czekano w napięciu od kilku tygodni. Zagrają w niej Oliver Kahn, Iker Casillas, Paolo Maldini, Marco Materazzi, Fabio Grosso, Florent Malouda, Luis Miguel, Gennaro Gattuso, Andrea Pirlo, Ronaldo, Alessandro Mancini, Zlatan Ibrahimović i Henrik Larsson oraz piłkarze, których udział został potwierdzony już wcześniej, czyli Ronaldinho, Steven Gerrard, Grégory Coupet, Juninho Pernambucano, Lilian Thuram, Carles Puyol, Eric Abidal i Gianluca Zambrotta.

Mecz rozpocznie się o godzinie 20:00. Spotkanie będzie transmitowane na żywo przez stacje telewizji publicznej w wielu państwach członkowskich i nie tylko. Stacje TV, które będą nadawać transmisję z meczu.*

Michel Platini, prezes UEFA, Sir Bobby Charlton, dyrektor techniczny i sportowy Manchester United i Marcello Lippi, były trener drużyny Włoch, w towarzystwie przewodniczącego Komisji Europejskiej wyrazili radość z powodu tego wydarzenia, podkreślając symboliczny związek łączący piłkę nożną z integracją europejską.

„Futbol łączy ludzi. Na kontynencie, który chlubi się swoją różnorodnością kulturową, piłka nożna to wspólny język. Jest czynnikiem integrującym różne społeczeństwa. W swoim najlepszym wydaniu sport jest nośnikiem najważniejszych europejskich wartości, takich jak: praworządność, szacunek dla innych, wolność wyrażania opinii, praca zespołowa i solidarność. Jestem bardzo dumny z tego, że UEFA dane było zorganizować to wyjątkowe spotkanie” – powiedział Michel Platini.

Sir Bobby Charlton stwierdził: „Historia Manchester United jest związana z historią Europy. Z wielką radością witamy wszystkie gwiazdy piłki nożnej na stadionie Old Trafford, aby świętować te dwie ważne rocznice.”

Z 72 tys. wystawionych na sprzedaż biletów zostały już tylko 2 tys. Więcej informacji na stronie Manchester United English .

Przypominamy, że cały dochód z meczu trafi na konto fundacji Manchester United English .

*Belgia: RTBF, VRT
Bułgaria: BNT
Cypr: CBC, Lumière TV
Czechy: Sport 1 TV
Francja: France 4
Niemcy: ARD, ZDF
Grecja: ERT
Węgry: Sport 1 TV
Włochy: RAI
Litwa: LT
Polska: TVP
Portugalia: RTP
Wielka Brytania: BBC3
Irlandia: RT2
Rumunia: TV Sport + Sport 1 TV
Słowacja: Sport 1 TV
Hiszpania: TVE

W całej Europie: USP

Ciekawe linki

Suivez l’événement sur EbS (13.03.2007 à 12h30)

more

more

Informacja prawna | O portalu EUROPA | Szukaj | Kontakt | Początek strony