Juridisks paziņojums | Par EUROPA | Meklēt | Kontakti
Svinam Eiropu! - Romas Līguma 50. gadadienaIzlaist valodas izvēles joslu (īsinājumtaustiņš=2) 01/02/2008
EUROPA > 50. gadadiena > Ziņas un mediji > Raksts

Apspriežot jautājumus par Eiropu, tās pagātni un nākotni

Apspriežot jautājumus par Eiropu, tās pagātni un nākotni

11/04/07

ES 50 gadadienas svinībās vēlējās iesaistīt pēc iespējas plašāku sabiedrību. Un pasākumos, kas tika organizēti visā Eiropā, cilvēki aktīvi izmantoja iespēju paust savu viedokli par Eiropu.

Publiskas apspriedes tika organizētas vairākās pilsētās, tostarp arī Maltā English (en) Malti (mt) , Rīgā un Romā English (en) italiano (it) , vērtējot ES dibinātāju vērtības un to vietu mūsdienu pasaulē. Lillēdebatēs par Eiropu piedalījās 3 000 cilvēku, starp tiem arī tādas personības kā franču aktrise Sāra Biazini un bijušais Komisijas priekšsēdētājs Žaks Delors. Starp dalībniekiem bija arī tādu organizāciju pārstāvji kā "Greenpeace" un Francijas "SOS Racisme", viņi diskutēja par vides jautājumiem, sociālo taisnīgumu un citiem svarīgiem tematiem ES.

Divu nedēļu ilgais Eiropas festivāls Londonā pulcēja akadēmiķus, rakstniekus un māksliniekus no visas Eiropas un citu kontinentu valstīm, lai viņi publiski apspriestu daudz un dažādus jautājumus saistībā ar Eiropu, piemēram, tādus kā ES robežu kontūras nākotnē, Eiropas identitāte un vērtības.

Itālijas galvaspilsētā Romā, kā arī Turīnā un Lečes pilsētā notika Europedia – jauna veida pasākums īpaša interaktīva ceļojuma vērotājiem. Savukārt Stokholmā 4 dienu seminārā sabiedrības pārstāvji varēja dalīties savos uzskatos par pašreizējām Eiropas lietām ar pētniekiem, politiķiem un vadošajiem uzņēmējiem.

Tāpat debatēt un izteikt savas domas varēja arī internetā, radio un TV programmās. Komisijas pārstāvji Slovēnijā piedalījās virtuālā jautājumu un atbilžu dialogā, kā arī bija radioraidījumu viesi Nikozijā, Ļubļanā un Dublinā. Barselonā 500 000 cilvēku liela auditorija klausījās vadošā radio ziņu raidījuma El Matí de Catalunya Ràdio sagatavoto interviju ar Komisijas priekšsēdētāju Žozē Manuelu Barrozu un viņa kabineta atbildīgo amatpersonu ārpolitikas jomā Havjeru Solanu, kurā tika runāts par tādiem aktuāliem jautājumiem kā klimata pārmaiņas, enerģētika un valodu izmantošana ES.

Juridisks paziņojums | Par EUROPA | Meklēt | Kontakti | Lapas sākums