Õigusteave | EUROPA kohta | Otsi | Kontakt
Tähistame Euroopa aastapäeva! - Rooma lepingu 50. aastapäevJäta keelevaliku väli vahele (kiirklahv=2) 01/02/2008
EUROPA > 50. aastapäev > Uudised ja meedia > Artikkel

Rääkides Euroopast, minevikust ja tulevikust

Rääkides Euroopast, minevikust ja tulevikust

11/04/07

ELi eemärk oli kaasata üldsus ELi 50. aastapäeva tähistamisse. Kogu Euroopas toimuvatel üritustel haarasid inimesed kinni võimalusest öelda oma sõna Euroopa projekti kohta.

Paljudes linnades, näiteks Riias ja Roomas English (en) italiano (it) ning Maltal English (en) Malti (mt) korraldati avalikke arutelusid, kus käsitleti ELi asutajate väärtushinnanguid ning nende kohta nüüdisaegses maailmas. Lille'is kogunes Euroopa teemalisele foorumile 3000 inimest, sh prantsuse näitlejatar Sarah Biasini ning endine Euroopa Komisjoni president Jacques Delors. Kohal viibisid ka organisatsioonid Greenpeace ja Prantsusmaa SOS Racisme, et arutleda keskkonna, demokraatia, sotsiaalse õigluse ja muude ELi põhiküsimuste üle.

Kahenädalane Londoni Euroopa festival tõi kogu Euroopast ning kaugemaltki kokku akadeemikuid, kirjanikke ja kunstikke, et arutleda kuulajaskonnaga selliste mitmesuguste Euroopaga seotud küsimuste teemal, nagu ELi tulevik ning Euroopa identiteet ja väärtused.

Itaalia linnades Roomas, Torinos ja Lecces korraldatakse uudset interaktiivset projekti Europedia. Stockholmis toimunud 4-päevasel seminaril oli kuulajaskonnal võimalus jagada oma arvamusi Euroopa hetkeolukorra kohta teadlaste, poliitikute ning juhtivate äritegelastega.

Internet, raadio ja teleprogrammid tõestasid oma osa ideede edastamisel ja jagamisel. Sloveenias osalesid Euroopa Komisjoni esindajad küsimuste-vastuste vormis korraldatud Interneti-jututubades ning nad olid ka külalisesinejad Nikosia, Ljubljana ja Dublini populaarsetes raadiosaadetes.Barcelonas häälestas 500 000 raadiokuulajat oma raadio peamisele uudistesaatele El Mati de Catalunya Ràdio, et kuulata Euroopa Komisjoni presidendi José Manuel Barroso ja Euroopa välispoliitika juhi Javier Solana intervjuud, kus käsitleti aktuaalseid teemasid: kliimamuutus, energeetika ja keeltekasutus Euroopa Liidus.

Õigusteave | EUROPA kohta | Otsi | Kontakt | Üles