Teisinė informacija | Apie svetainę EUROPA | Paieška | Kontaktai
Europos šventė - Romos sutarties pasirašymo 50-metisPraleisti kalbos išrinkimo juostą (spartusis klavišas=2) 01/02/2008
EUROPA > 50-metis > Naujienos ir žiniasklaida > Straipsnis

Pokalbiai apie Europą, jos praeitį ir ateitį

Pokalbiai apie Europą, jos praeitį ir ateitį

11/04/07

ES aktyviai ragina visuomenę įsitraukti į 50-mečio minėjimą. Piliečiai naudojasi šia proga išsakyti savo nuomonę apie Europos projektą visame žemyne vykstančiuose renginiuose.

Viešosios diskusijos surengtos įvairiuose miestuose, tarp jų – Maltoje English (en) Malti (mt) , Rygoje ir Romoje English (en) italiano (it) . Jose buvo nagrinėjamos ES steigėjų vertybės, jų aktualumas šiuolaikiniame pasaulyje. Lilyje į svarbias diskusijas apie Europą susirinko 3000 žmonių. Be žymių asmenybių – prancūzų aktorės Sarah Biasini, buvusio Europos Komisijos Pirmininko Jacques Deloro, diskutuoti apie aplinkos apsaugą, demokratiją, socialinį teisingumą ir kitas ES svarbias temas atvyko ir žinomų organizacijų, pvz., „Greenpeace“ ir Prancūzijos organizacijos „SOS Racisme“, atstovai.

Į dviejų savaičių Europos festivalį Londone atvyko akademikų, rašytojų ir atlikėjų iš visos Europos ir ne tik jos. Su visuomene jie diskutavo daugeliu įvairiausių Europai svarbių klausimų, pavyzdžiui, apie tai, kokia ES bus ateityje, apie Europos tapatybę ir vertybes.

Italijos miestuose Romoje, Turine ir Lečėje buvo pristatyta Europedia – žiūrovai galėjo leistis į ypatingą interaktyvią kelionę. Stokholme, 4 dienų seminare visuomenė galėjo pasidalyti nuomone apie aktualius Europos klausimus su mokslo darbuotojais, politikais ir verslo pirmūnais.

Kiti svarbūs komunikacijos ir keitimosi idėjomis keliai buvo internetas, radijo ir televizijos programos. Komisijos atstovai atsakinėjo į internautų klausimus per interneto pokalbių seansą, surengtą Slovėnijoje, ir dalyvavo populiariose radijo laidose Nikosijoje, Liublianoje ir Dubline.  Barselonoje 500 000 klausytojų per svarbiausią radijo naujienų laidą „ El Matí de Catalunya Ràdio“ klausėsi Europos Komisijos Pirmininko José Manuelio Barroso ir užsienio politikos vadovo Javiero Solanos interviu, per kurį buvo kalbama opiomis klimato kaitos, energetikos ir kalbų vartojimo ES temomis.

Teisinė informacija | Apie svetainę EUROPA | Paieška | Kontaktai | Į puslapio pradžią