Navigačný riadok

Ďalšie nástroje

  • Verzia na tlač
  • Zmenšiť písmo
  • Zväčšiť písmo
  • Zobraziť s maximálnym kontrastom
  • Štandardný vzhľad stránky

Príležitosti tlmočníckej kariéry v Európskych inštitúciách

Vitajte na stránkach výberu tlmočníkov inštitúcií Európskej únie.

 

Každá z inštitúcií - Európsky parlament, Európska komisia a Súdny dvor Európskej únie – majú svoj vlastný tlmočnícky servis, no nábor tlmočníkov-zamestnancov a výber tlmočníkov v slobodnom povolaní robia spoločne.

Ak mate záujem pracovať ako tlmočník pre jednu z týchto inštitúcií, mali by ste navštívit internetovú stránku Európskej personálnej kancelárie , ktorá organizuje výberové konania       v rámci náboru pracovníkov pre všetky inštitúcie Európskej únie.

Ak chcete pracovať pre európske inštitúcie ako tlmočník v slobodnom povolaní, musíte spraviť interinštitucionálne akreditačné testy.   Ak testy úspešne absolvujete, vaše meno a kontaktné údaje budú zaradené do spoločnej databázy akreditovaných tlmočníkov EU v slobodnom povolaní.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tlmočení v týchto inštitúciách, navštívte internetové stránky Európsky parlament - Generálne riaditeľstvo pre logistiku a tlmočenie konferencií (DG LINC) , Generálneho riaditeľstva pre tlmočenie v Európskej komisii (SCIC), Riaditeľstvo tlmočenia Súdneho dvora Európskej únie .

 

 

 
Na začiatok