Teisinė informacija | Apie svetainę EUROPA | Paieška | Kontaktai
Europos šventė - Romos sutarties pasirašymo 50-metisPraleisti kalbos išrinkimo juostą (spartusis klavišas=2) 01/02/2008
EUROPA > 50-metis > Naujienos ir žiniasklaida > Straipsnis

Europos diena pasiekia aukštumas

Europos diena pasiekia aukštumas
Kalnų vedliai iškėlė ES vėliavą Alpių viršukalnėje.

15/05/07

Nuo kvapą gniaužiančių kalnų iki kinematografų darbų – Europos kultūrų įvairovė Europos dieną atsispindėjo Europos pavelde, menininkų darbuose ir laimėjimuose.

Gegužės 9-ąją lygiai 10.30 val. penkiasdešimt kalnų vedlių ant penkiasdešimties skirtingų Italijos viršukalnių iškėlė Europos vėliavą. ES 50-metį žyminčios Europos vėliavos plevėsavo ir Alpėse, ir ant Vezuvijaus bei Etnos ugnikalnių šalies pietuose. Šį įspūdingą kopimą į kalnus surengė Lombardijos kalnu vedliu asociacijait  norėdama pagerbti ES nuopelnus siekiant taikos Europoje, pažymėti ES 50-metį ir šlovinti kalnų didybę bei išskirtinį Europos gamtos grožį.

Įspūdingai Europos dieną šventė ir austrai. Vienos parke „Blumengärten Hirschstetten“ pasodintas didžiulis gėlynas. 30 m ilgio ir 25 m pločio gėlyne vaizduojamas Europos žemėlapis, kuriame įvairiomis spalvomis ir atspalviais pažymėtos skirtingos šalys ir įvairūs ES plėtros etapai.

27 šalys, 27 filmai, 4 miestai ir 432 ekranizacijos – tai English (en)Français (fr)Nederlands (nl) . Europos dieną Romoje, Paryžiuje, Madride ir Briuselyje buvo rodoma po vieną dar nematytą kiekvienos ES valstybės narės filmą ir atskleidžiamas Europos kino meistrų talentas. Tai buvo puiki proga kino mėgėjams patirti tikrą ES kultūrų įvairovę!

Europos Parlamente Briuselyje daugiausia dėmesio buvo skiriama Europos mokslo, intelekto ir kultūros paveldui. Europos dieną surengtos specialios diskusijos, kuriose dalyvavo 13 Nobelio premijos laureatų, įskaitant buvusį Lenkijos prezidentą Lechą Valensą ir Italijos fiziką Karlą Rubiją. Jie pakviesti aptarti praeities, dabartinius ir būsimus ES laimėjimus.

Belgijos sostinėje šventiniai renginiai prasidėjo gegužės 5 d. kasmetine ES institucijų atvirų durų diena. ES institucijose apsilankė ir su ES darbuotojų kasdieniniu darbu susipažino daugiau kaip 70 000 lankytojų, tarp jų Belgijos karalienė Paola.

„Europos diena“. ES veliavos Alpese (vaizdo siužetas) 2'29"

Teisinė informacija | Apie svetainę EUROPA | Paieška | Kontaktai | Į puslapio pradžią