Teisinė informacija | Apie svetainę EUROPA | Paieška | Kontaktai
Europos šventė - Romos sutarties pasirašymo 50-metisPraleisti kalbos išrinkimo juostą (spartusis klavišas=2) 01/02/2008
EUROPA > 50-metis > Naujienos ir žiniasklaida > Straipsnis

Gegužės 5 d. Komisija plačiai atveria duris!

Gegužės 5 d. Komisija plačiai atveria duris!
Europos Komisijos atvirų durų diena

02/05/07

Kaip per vieną dieną pažinti Sąjungos širdį, viską sužinoti apie Europos integraciją ir pabūti Europos šventėje? Apsilankykite gegužės 5 d. vyksiančioje Komisijos atvirų durų dienoje ir pamatysite!

Ištikima atvirumo visuomenei politikai Europos Komisija gegužės 5 d. kviečia visuomenę prieš  Europos dieną apsilankyti jos pastatuose.

Svarbiausias dienos akcentas ir vėl bus pastatas „Berlaymont françaisNederlands “ – Europos institucijų simbolis Briuselyje. Kaip ir kiekvienais metais, veiksmas vyks tiek pastato viduje, tiek išorėje.

Viduje lankytojai galės apžiūrėti daugybę svarbiausioms Europos temoms ir politikos kryptims skirtų stendų, klausytis pranešimų ir dalyvauti diskusijose. Taip pat jie turės retą progą kartu su profesionaliais vertėjais išbandyti savo vertėjo žodžiu sugebėjimus.

Svarbiausi dienos įvykiai – tai, be jokios abejonės, Belgijos karalienės Paolos, kurią priims Pirmininkas José Manuelis Barrosas ir jo pavaduotojai Siimas Kallasas bei Margot Wallström, vizitas ir Komisijos posėdžių salės bei pirmininko kabineto atvėrimas viešam lankymui.

Priešais pastatą vyks įvairi ir gausi renginių programa, kuri turėtų sužavėti ir mažą, ir didelį. Programoje numatyta:

muzikinė scena, kurioje vienas po kito koncertuos pačių įvairiausių žanrų atlikėjai, tarp kurių bus ir žymioji „The Beatles“ kūrinius atliekanti grupė „Abbey Road“; Download program here pdf - 12 KB [12 KB] français (fr)

žaismingi vaidinimai;

mugė „Libramont“, kurioje bus demonstruojami ūkio gyvuliai, vietos produktai ir karietos.

Neatsiliks ir Komisijos generaliniai direktoratai. Žemės ūkio generalinis direktoratas nemokamai dalins vaisius, Plėtros generalinis direktoratas pastatys Afrikos kaimelį, o Mokslinių tyrimų generalinis direktoratas supažindins su pažangių technologijų automobiliais.  Galiausiai Mokesčių ir muitų sąjungos generalinis direktoratas kartu su Kovos su sukčiavimu tarnyba pristatys specialiai išmokytus šunis ir belgų muitininkų naudojamą sunkvežimį su peršvietimo įranga.

Šis atvirų durų renginys suteikia visuomenei progą per kelias valandas pažinti 27 000 Komisijos pareigūnų DeutschEnglishfrançais kasdienybę. Beje, lankytis Komisijoje galima ištisus metus.

Europos diena švenčiama kasmet pažymint 1950 m. gegužės 9 d.Schumano deklaraciją – Europos Sąjungos gimimo aktą.

 

Komisijos atvirų durų diena (knygelė)

Diena Komunikacijos generaliniame direktorate (vaizdo siužetas) 4'23"

Teisinė informacija | Apie svetainę EUROPA | Paieška | Kontaktai | Į puslapio pradžią