Juridisks paziņojums | Par EUROPA | Meklēt | Kontakti
Svinam Eiropu! - Romas Līguma 50. gadadienaIzlaist valodas izvēles joslu (īsinājumtaustiņš=2) 01/02/2008
EUROPA > 50. gadadiena > Ziņas un mediji > Temats

Ilgtspējīga attīstība - labākai nākotnei

Ilgtspējīga attīstība -  labākai nākotnei

30/01/07

Līdz šim pirmajā ES Ilgtspējīgas enerģētikas nedēļā no 29. janvāra līdz 2. februārim uzmanības centrā būs ekoloģiska būvniecība, energotaupība, ekoloģisks pilsētas transports un atjaunojamie enerģijas avoti. Notiks pasākumi Beļģijā, Francijā un Spānijā.

Mūsdienās ir vispāratzīts, ka mums ir jāaizsargā vide un raiti jāpārorientējas uz ilgtspējīgām ekonomiskās izaugsmes formām. Viena no galvenajām ES prioritātēm ir uzturēt un veicināt tādu attīstības modeli, kas mazina nabadzību un nekaitē dabai.

Ilgtspējīgas enerģētikas nedēļa ir pasākums visiem Eiropas iedzīvotājiem, kuras mērķis ir atbildēt uz tīri praktiskiem mūsu jautājumiem: "Kuras mājsaimniecības ierīces jāizvēlas?" un "Kā mēs varam panākt gan ekonomisko izaugsmi, gan ražot videi draudzīgas preces?" Vēl viens nedēļas temats būs efektīvāka enerģijas izmantošana un tādas atjaunojamās enerģijas attīstība kā biodegviela, vēja un saules enerģija.

Ilgtspējīga attīstība ir centrāls jautājums visās dažādajās ES politikas jomās, un energoapgādes nodrošinājums un cīņa pret klimata pārmaiņām ir karstākie ES līmeņa apspriežu temati. Kā Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu nesen teica: "Nākotnē cīņai pret klimata pārmaiņām, īstenojot attiecīgu politiku enerģētikas un citās jomās, jābūt vienam no svarīgākajiem ES uzdevumiem".

Komisija vēlas, lai Ilgtspējīgas enerģētikas nedēļa būtu gadskārtējs pasākums, kurā uzmanība visā Eiropā tiek veltīta enerģētikas jautājumiem.

Juridisks paziņojums | Par EUROPA | Meklēt | Kontakti | Lapas sākums