Právní upozornění | O portálu EUROPA | Hledat | Kontakt
Evropa slaví! - 50. výročí Římské smlouvyPřeskočit lištu s výběrem jazyků (klávesnicová zkratka =2) 01/02/2008
EUROPA > 50. výročí > Aktuality a sdělovací prostředky > Článek

EU se ve svých 50 vrací do svého rodiště

EU se ve svých 50 vrací do svého rodiště

09/03/07

Kosmonauty, umění a debaty o budoucnosti Evropy, to vše nabízejí akce v Římě.

Vedoucí představitelé šesti evropských zemí se sešli dne 25. března 1957, aby podepsali historickou smlouvu, která dala základ moderní Evropě. Po padesáti letech od této události lidé z celé Evropy oslavují její podepsání v Římě, ve městě, které stálo u zrodu EU.

Hlavní událostí je summit mládeže, dvoudenní diskuze při které se setká mládež z celé Evropy. Zároveň se na historicky významných místech města uskuteční série konferencí, diskuzí a dalších akcí, na kterých se zúčastní nevládní organizace, místní orgány, politici a široká veřejnost.

V Palazzu Senatoriu, v němž má sídlo římský primátor se uskuteční konference nazvaná: „50 let Evropy: Evropa v roce nula?”. Výbor regionů, který zastupuje regionální zájmy EU, uspořádá zvláštní zasedání v representativním Auditoriu Conciliazione. Celá řada uměleckých děl, včetně Rodinova Myslitele a Tizianova Portrétu muže bude vystaveno v rezidenci italského prezidenta Quirinale.

V rámci pravděpodobně nejoriginálnější akce budou mít studenti a výzkumní pracovníci z prestižní univerzity La Sapienza příležitostdiskutovat o vesmírném programu EU s mnohými evropskými kosmonauty, a ostatní univerzity otevřou své brány veřejnosti v rámci akce nazvané „Rovnodennost vědění”. Tuto akci, která potrvá celou noc ukončí série sportovních soutěží v jedinečném Stadio dei Marmi, kterých se zúčastní atleti z univerzit z celé Evropy.

Další události, které se konají v březnu v EU

Další události, které se konají v březnu ve světě

Právní upozornění | O portálu EUROPA | Hledat | Kontakt | Začátek stránky