Teisinė informacija | Apie svetainę EUROPA | Paieška | Kontaktai
Europos šventė - Romos sutarties pasirašymo 50-metisPraleisti kalbos išrinkimo juostą (spartusis klavišas=2) 01/02/2008
EUROPA > 50-metis > Naujienos ir žiniasklaida > Straipsnis

Europos diena buvo švenčiama žemėje, jūroje ir ore!

Europos diena buvo švenčiama žemėje, jūroje ir ore!
Kam torto? Europos dienos traukiniui atvykus į Dubliną iš jo pabiro džiūgaujantys vaikai

15/05/07

Traukiniai, autobusai, laivai ir parašiutai! Žinią apie Europą leidžiama skleisti visomis priemonėmis!

Per šimtą Airijos ir Šiaurės Airijos jaunimo atstovų Europos dieną šventė kartu keliaudami senoviniu traukiniuEnglish (en) iš Belfasto į Dubliną. Kelionėje, kurią kartu organizavo ES tarnybos Belfaste ir Dubline, vaikus linksmino fokusininkai ir grimuotojai. Atvykę į Dubliną sutiktuvėms jie gavo ES 50-mečio gimtadieninį tortą. Tuo pat metu specialus dviaukštis autobusas atviru stoguEnglish (en) vežiojo informacinius lankstinukus dalijančių ES pareigūnų grupę po miesto centrą.

Slovėnijoje, Liublianos centre, ES gimtadienio logotipo spalvomis papuoštas laivas plaukiojo Liublianicos upe. Kartu su kitais šalies miestais Slovėnijos sostinė virto Europos kaimeliu, kur buvo galima paskanauti viso žemyno tradicinių nacionalinių valgių, pasigrožėti tautiniais šokiais, stebėti, kaip gaminamos čerpės. Tai buvo tikras kultūrų įvairovės šou ir puiki proga lankytojams daugiau sužinoti apie kitus ES narius.

Liublianoje vyko ir studentų mugė(sl), kurios tema šiais metais – studentų mobilumas. Tarytum tai akcentuodami nutrūktgalviai parašiutininkai virš mugės atliko šuolį iš didelio aukščio ir, pademonstravę kvapą gniaužiančių laisvojo kritimo triukų, išskleidė savo mėlynus parašiutus, papuoštus Europos žvaigždėmis.

Belgijoje diena buvo pažymėta vėl nuleidžiant į vandenį labai ypatingą laivą. Jachta „Romos sutartis“English (en), kuri prieš 30 metų ES 20-mečio proga dalyvavo regatoje aplink pasaulį, šiais metais buvo baigta restauruoti ir pradėjo naują kelionę aplink Europą.

Paryžiuje Europos dienai pažymėti įrengto Europos kaimelioFrench (fr) tema buvo „Talentas, technologijos ir tolerancija“. Be gausių stendų ir parodų lankytojų dėmesį traukė įvairūs Europos kosmoso agentūros(fr) atrakcionai.

Teisinė informacija | Apie svetainę EUROPA | Paieška | Kontaktai | Į puslapio pradžią