Právne upozornenie | O portáli EUROPA | Vyhľadať | Kontakt
Európa oslavuje! - 50. výročie Rímskej zmluvyPreskočiť panel pre výber jazykov (klávesová skratka=2) 01/02/2008
EUROPA > 50. výročie > Správy a médiá > Článok

Svet oslavuje 50 rokov EÚ

Svet oslavuje 50 rokov EÚ

02/03/07

S blížiacimi sa celoeurópskymi oslavami 50. výročia EÚ sa pri tejto príležitosti budú konať podujatia po celom svete vrátane Spojených štátov, kde sa uskutoční špeciálny „európsky týždeň“, ktorý bude okrem iného oslavovať aj polstoročnú spoluprácu medzi EÚ a USA. 

Od konca druhej svetovej vojny sa medzi EÚ a USA vytvorili obzvlášť blízke a úspešné vzťahy.  Táto transatlantická spolupráca sa bude oslavovať počas „ európskeho týždňa“, ktorý sa koná od 18. do 31. marca. Podujatie koordinuje misia EÚ vo Washingtone.

Cieľom európskeho týždňa je podnietiť lepšie chápanie európskej jednoty a výhody pre EÚ a USA plynúce z takýchto vzťahov. Medzi podujatiami, ktoré sa konajú po celom USA bude vystúpenie v New Yorku, na ktorom odznie Beethovenova 3. symfónia Deutsch (de) English (en) français (fr) („Eroica), seminár English (en) vo Washington DC o 50. výročí a konferencie, medzi ktorými bude aj konferencia usporiadaná Európskym centrom excelentnosti v Miami English (en) .

Na iných miestach od Gabonu Deutsch (de) English (en) français (fr) a Nikaraguy Deutsch (de) English (en) français (fr) až po Kazachstan Deutsch (de) English (en) français (fr) sa bude pri príležitosti výročia konať mnoho rôznorodých podujatí. V Brazílii sa napríklad uskutoční týždenný filmový festival Deutsch (de) English (en) français (fr) a v Indonézii „ festival európskeho jedla Deutsch (de) English (en) français (fr) “.

Viac informácií na stránkach Oslavy po celom svete.

Právne upozornenie | O portáli EUROPA | Vyhľadať | Kontakt | Na začiatok