Juridisks paziņojums | Par portālu EUROPA | Meklēšana | Sazināties
Svinam Eiropu! - Romas Līguma 50. gadadienaIzlaist valodas izvēles joslu (īsinājumtaustiņš=2)
EUROPA > 50. gadadiena > Gadadienas logotips

Kā šis logotips tika izvēlēts

Logotips, kas ir izvēlēts 50. gadadienai, ir uzvarējis konkursā, ko organizāja ES, lai izveidotu jubilejas logotipu par godu Romas Līguma 50. gadadienai.

Šeit jūs atradīsit informāciju par:

 

Konkurss

Ar moto "Daudz laimes, ES!" ES 2006. gada 6. jūlijā atklāja konkursu dzimšanas dienas logotipam, kas būtu izmantojams par Romas Līguma 50. gadadienas oficiālo simbolu.

Konkursu kopīgi organizēja Komisija, Eiropas Parlaments, Padome, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja un Reģionu komiteja.

Mākslas studenti, grafikas, komunikācijas dizaina, vizuālās komunikācijas, mediju dizaina un saistītu nozaru studenti, kā arī profesionāli dizaineri, augstskolas vai koledžas 2006. gada absolventi no 27 dalībvalstīm bija aicināti piedalīties konkursā. Viņi bija aicināti izveidot logotipu un, ja vēlas, arī Eiropas sadarbības devīzi. Logotipam bija jābūt saistītam ar Romas Līguma 50. gadadienu un jāatspoguļo ES sasniegumi, piemēram, miers un labklājība, un nākotne, t. i., kādu ES viņi vēlētu nākamajām paaudzēm.

Konkurss, kas beidzās 2006. gada 30. septembrī, piesaistīja negaidīti daudz dalībnieku – 1701 – no visām dalībvalstīm.

Labākie logotipi tika atlasīti divās kārtās.

Vispirms 11 starptautiski pazīstamu mākslas un dizaina ekspertu grupa aplūkoja visus iesniegtos darbus un atlasīja 10 labākos logotipus no sākotnēji iesniegtajiem priekšlikumiem; kopā bija iesniegts 1701 priekšlikums.

Trīs labākos logotipus atlasīja fināla atlases žūrija; tajā ietilpa Hans Brunmayr, preses, komunikācijas un protokola ģenerāldirektors Padomē, Jillian van Turnhout, dažādu interešu grupas priekšsēdētāja vietniece Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejā, Claude Du Granrut, Reģionu komitejas loceklis un Francijas Pikardijas reģiona konsultants, kā arī Eiropas Komisijas prezidenta vietniece Margot Wallström un Eiropas Parlamenta prezidenta vietnieks Alejo Vidal-Quadras, kuri kopīgi vadīja žūriju.

Žūrijas lēmumi tika paziņoti apbalvošanas ceremonijā Briselē, 2006. gada 17. oktobrī, kuru apmeklēt bija aicināti 10 finālisti.

Uzvarētājs bija Szymon Skrzypczak, Poznaņas Mākslas akadēmijas students (Polija). Viņš saņēma 6000 euro prēmiju, savukārt Tore Rosbo no Dānijas un Jenny Lundgren no Zviedrijas saņēma prēmiju par saviem otrās un trešās vietas logotipiem, attiecīgi 4000 un 2000 euro. Trīs labākie saņēma arī balvu, bet visi 10 finālisti saņēma diplomus.

Uzvarētāji

Szymon Skrzypczak (Polija): “Tögethér” ("Kopā”) – 1. vieta

“Tögethér” ("Kopā”)

Saskaņā ar Komisijas D. plānu šis logotips grafiski runā visu Eiropas Savienības iedzīvotāju, sevišķi jaunāko paaudžu vārdā. Eiropas Savienības iedzīvotāji tiecas pēc miera, stabilitātes un labklājības, neziedojot neko no savām tiesībām uz savdabību un daudzveidību. Vārds together (kopā) vienkārši un nepastarpināti izsaka Eiropas idejas sākotnējo jēgu – nevis tikai politika vai nauda, vai ģeogrāfiskās robežas, bet pirmkārt – sadarbība un solidaritāte.

Atšķirīgie burti, kas rakstīti dažādos burtu zīmējumos, atspoguļo Eiropas vēstures un kultūras daudzveidību, bet „kopā” tos satur vārda together nozīme. Ironiskā norāde uz modes preču zīmēm labi iederas tādā vienreizējā, ievērojamā pasākumā kā 50. gadadienas svinības. Apakšējā rinda „Since 1957” ironiju pastiprina, taču vissvarīgākais ir tas, ka tā ir norāde uz Romas Līgumu.

Szymon Skrzypczak ir dzimis 1983. gada 3. oktobrī un pašlaik studē Poznaņas Mākslas akadēmijā. Viņš ir specializējies grafikas un ilustrēšanas mākslā. Papildus studijām 23 gadus vecajam jaunietim patīk zīmēšana, tēlniecība, dizainmāksla, mūzika un sports.

Tore Rosbo (Dānija): “Crossing Cultures”(“Kultūrām saskaroties”) – 2. vieta

“Crossing Cultures”(“Kultūrām saskaroties”)

Otra piedāvatā logotipa pamatā ir divas galvenās koncepcijas: viena – akronīma “EU 50” izmantošana, ar kuru vislakoniskākajā veidā tiek izteikta gadadienas ideja; šī metode uzskatāma par tradīciju filatēlijā, kā arī vispār visā funkcionālajā dizaingrafikā. Tomēr pie šīs samērā skopās koncepcijas autors kā izteiksmes līdzekli ir izmantojis krāsainus, savstarpēji šķērsojošus un atsevišķās divās grupās nodalāmus burtu un ciparu zīmju rakstus. Gala rezultāta tiek panākta saskaņota un eleganta kompozīcija, kurā akronīmu veidojošās zīmju krāsu mainošās līnijas pauž ideju par Eiropu kā dažādu interešu un kultūru vienotu plūsmu.

Jenny Lundgren (Zviedrija): “Community of languages” (“Valodu kopiena”) – 3. vieta

“Community of languages” (“Valodu kopiena”)

Arī trešais logotipa projekts attēlo Eiropas kā institūcijas ideāla sintēzi, kur svarīgs ir ikviens indivīds. Viens šā kultūras un vēsturiskā kaleidaskopa svarīgs elements ir pausts ar dažādu valodu palīdzību. Virs raksta mierīgi silti pelēkā krāsā, ko veido vārdu “EUROPEAN UNION“ burti, autore izvietojusi krāsainas, rokrakstā rakstītas fonētiskās zīmes, kuras simbolizē dažādu kultūru kopā pastāvēšanu Eiropas Savienībā. Šādā veidā izmantotas, fonētiskās zīmes zaudē savu sākotnējo nozīmi un kļūst par grafiskās kompozīcijas daudzkrāsaino daļu un logotipa simbolisko komponenti.

Ceremonija fotoattēlos un video

Apbalvošanas ceremonija notika Briselē 2006. gada 17. oktobrī. Godalgas pasniedza Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietniece Margot Wallström un Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja vietnieks Alejo Vidal-Quadras, kas abi bija fināla žūrijas priekšsēdētāji. Ceremonijā piedalījās desmit iepriekš izraudzītie finālisti, ka arī žurnālisti no visas Eiropas un ES institūciju pārstāvji.

Skatīt ceremoniju attēlos

Skatīt ceremonijas videoierakstu (pilna versija) 37'14"

Skatīt ceremonijas videoierakstu (saīsinātā versija) 02'36"

Juridisks paziņojums | Par portālu EUROPA | Meklēšana | Sazināties | Uz augšu