Informacja prawna | O portalu EUROPA | Szukaj | Kontakt
Święto Europy - 50. rocznica Traktatu RzymskiegoPomiń pasek wyboru języka (skrót klawiaturowy=2) 01/02/2008
EUROPA > 50. rocznica > News > Artykuł

Cały świat świętuje pięćdziesięciolecie podpisania Traktatu Rzymskiego

Cały świat świętuje pięćdziesięciolecie podpisania Traktatu Rzymskiego

02/03/07

Zbliżająca się pięćdziesiąta rocznica podpisania Traktatu Rzymskiego to okazja, którą uświetnią liczne wydarzenia o zasięgu ogólnoeuropejskim. Na tym jednak nie koniec – na całym świecie odbędą się różne imprezy okolicznościowe, a jedną z nich będzie organizowany w USA „Tydzień Europejski” upamiętniający półwiecze współpracy między Europą a USA.

Już w okresie powojennym Europa nawiązała szczególnie bliską i udaną relację ze Stanami Zjednoczonymi. Poświęcony osiągnięciom współpracy transatlantyckiej „ Tydzień Europejski”, który odbędzie się w dniach 18-31 marca, organizuje Misja UE w Waszyngtonie.

Celem imprezy jest rozpowszechnianie wiedzy na temat integracji europejskiej oraz korzyści, jakie związane z nią procesy przynoszą zarówno UE, jak i USA. Wśród wydarzeń okolicznościowych odbywających się w USA znajdą się: wykonanie trzeciej symfonii Beethovena „Eroica” w sali Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku, warsztaty English (en) poświęcone pięćdziesiątej rocznicy podpisania Traktatu Rzymskiego, organizowane w Waszyngtonie przez Centrum Badań Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS) oraz liczne konferencje, w tym jedna organizowana przez EUCE English (en) , unijny ośrodek studiów europejskich z siedzibą w Miami.

Uroczystości rocznicowe będą się odbywać w różnych zakątkach świata, począwszy od Gabonu Deutsch (de) English (en) français (fr) , przez Nikaraguę Deutsch (de) English (en) français (fr) , aż po Kazachstan Deutsch (de) English (en) français (fr) . W Brazylii odbędzie się festiwal filmów europejskich Deutsch (de) English (en) français (fr) , a w Indonezji festiwal kuchni europejskiej Deutsch (de) English (en) français (fr) .

Więcej informacji o obchodach na całym świecie.

Informacja prawna | O portalu EUROPA | Szukaj | Kontakt | Początek strony