Juridische mededeling | Over de EUROPA-website | Zoeken | Contact
Europa viert feest! - 50e verjaardag van het Verdrag van RomeSla taalkeuzebalk over (sneltoets: 2) 01/02/2008
EUROPA > 50e verjaardag > Nieuws en media > Artikel

Eurovisiesongfestival propageert gelijke behandeling

Eurovisiesongfestival propageert gelijke behandeling
De repetities in volle gang

07/05/07

Aanstaande zaterdag wordt overal in Europa afgestemd op het Eurovisiesongfestival 2007. Maar, voor wie u ook duimt, dit jaar gaat het er net even anders aan toe. Achter de excentrieke kostuums en de meeslepende nummers gaat dit jaar immers ook een ernstige boodschap schuil: gelijke kansen voor iedereen.

Het EurovisiesongfestivalEnglish en Europees Jaar van gelijke kansen voor iedereen ontmoeten elkaar in Helsinki voor een week van amusement, waarin ook een serieuze boodschap wordt overgebracht, namelijk dat iedereen recht heeft op eenzelfde behandeling.

Het EU-discriminatieverbod is een van de strengste ter wereld. Toch kent maar een derde van de burgers zijn rechten als het gaat om discrimatie. Van de ondervraagde Europeanen beschouwt 64% het als een wijdverspreid probleem, waartegen volgens 51% onvoldoende wordt gedaan.

Europees commissaris voor gelijke kansen, Vladimír Špidla, die woensdag voor de feestelijkheden in Helsinki is, zei dat het songfestival een ideale manier is om mensen op hun rechten te wijzen: "Een betere omgeving dan dit spannende evenement, dat alle culturen en stijlen van Europa samenbrengt, is nauwelijks voor te stellen."

Het Eurovisiesongfestival wordt al sinds 1956 gehouden. Dit jaar zal het naar verwachting meer dan 100 miljoen kijkers trekken. De campagne voor gelijke kansen heeft in het Eurovisiedorp een eigen paviljoen, waar het de boodschap zal doorgeven aan de 2000 journalisten die worden verwacht.

Meer over het Europees Jaar van gelijke kansen in uw land.

Fragmenten van het Eurovisiesongfestival

Juridische mededeling | Over de EUROPA-website | Zoeken | Contact | Naar boven