Teisinė informacija | Apie svetainę EUROPA | Paieška | Kontaktai
Europos šventė - Romos sutarties pasirašymo 50-metisPraleisti kalbos išrinkimo juostą (spartusis klavišas=2) 01/02/2008
EUROPA > 50-metis > Naujienos ir žiniasklaida > Straipsnis

Europos menui ribų nėra

Europos menui ribų nėra
Johanno Le Guillermo nepaprastasis paslaptingasis cirkas © Cibille Barre nuotrauka

09/11/07

Keturis mėnesius vyks įspūdingas dailės, muzikos, teatro ir šokio festivalis, kuriame pamatysite geriausius meno kūrinius iš visos ES.

Nuo spalio iki vasario mėnesio visoje Belgijoje rengiamas didžiausias mūsų žemyno istorijoje Europos kultūrai ir istorijai skirtas festivalis. 21-ajame festivalyje „Europalia“EnglishfrançaisNederlands  organizuojama per 250 renginių ir daugybės dailininkų darbų parodos – tai unikali šventė, atskleidžianti, kas Europos kultūras jungia ir dėl ko jos savitos.

Kas dvejus metus vykstančiu renginiu, kuris paprastai būna skirtas vienos šalies paveldui paminėti, šįkart minimas ES 50-metis, o dėmesio centre – bendros Europos šaknys, kuriomis grindžiamas visas Europos projektas.

Svarbiausias festivalio renginys – Briuselio vaizduojamojo meno centre vyksianti Europos istorijoje didžiausia bendra paroda „Meno kelias V–XVIII a.“EnglishfrançaisNederlands . Joje pirmą kartą bus eksponuojama 350 garsiausių kūrinių iš 150 muziejų.Parodos tema – Europos kultūrų meno mainai nuo Romos imperijos žlugimo iki Prancūzijos revoliucijos.Joje galima pamatyti da Vinčio, Diurerio, van Eiko, Rubenso, Velaskeso ir Puseno darbų.

Kiti svarbūs festivalio „Europalia“ renginiai:jaunųjų menininkų paroda „Agorafolly“EnglishfrançaisNederlands, paroda „Visi keliai veda į Romą“EnglishfrançaisNederlands, kurioje vaizduojamos žymių dailininkų, rašytojų ir filosofų, kaip antai:Gėtė ir Balzakas, kelionės į Italijos sostinę, ir juvelyrinių dirbinių paroda „Briliantinė Europa“EnglishfrançaisNederlands .

Teisinė informacija | Apie svetainę EUROPA | Paieška | Kontaktai | Į puslapio pradžią