Informacja prawna | O portalu EUROPA | Szukaj | Kontakt
Święto Europy - 50. rocznica Traktatu RzymskiegoPomiń pasek wyboru języka (skrót klawiaturowy=2) 01/02/2008
EUROPA > 50. rocznica > News > Artykuł

Europejska giełda pracy otwarta!

Europejska giełda pracy otwarta!
Now Europe's premium job fair, the "job days" event was launched in 2005.

21/09/07

Szukają Państwo pracy lub pracowników? Dobrze się składa – właśnie zaczynają się Europejskie Dni Pracy.

Tegoroczne targi pracy to, jak co roku, jedno z najważniejszych wydarzeń jesiennych dla tysięcy pracodawców i osób poszukujących zatrudnienia. Europejska giełda pracy, która potrwa do 29 września, jest dla nich doskonałą okazją do spotkań – w ponad 230 miastach i miejscowościach Europy odbędzie się ponad 500 imprez.

Tych kilka dni będzie oczywiście szansą na bezpośrednie znalezienie pracy lub pracownika, ale nie tylko – targi pozwolą również uzyskać informacje na temat korzyści i skutków mobilności zawodowej oraz konkretnych sposobów rozpoczęcia studiów lub szkolenia czy znalezienia pracy za granicą.

Równolegle w Brukseli 29 września organizowane jest wydarzenie pod nazwąEnglishfrançaisNederlands (europejski dzień pracy). Z tej okazji gościem nadzwyczajnym Komisji, który pojawi się w budynku Berlaymont , będzie Justine Henin – słynna belgijska tenisistka, numer jeden światowego tenisa.

W niektórych państwach, jak na przykład Belgii, Francji czy Niemczech, wydarzenia potrwają do października a nawet listopada.

Europejskie Dni Pracy, organizowane we współpracy z europejskim portalem mobilności zawodowej EURES, wpisują się w tegoroczne obchody pięćdziesiątej rocznicy integracji Unii Europejskiej oraz Europejskiego Roku Równych Szans dla Wszystkich. Jedno jest pewne – podobnie jak w przypadku poprzednich edycji, tak i w tym roku Dni Pracy będą się cieszyć wśród Europejczyków ogromnym powodzeniem.

EURES – Europejski Portal Mobilności Zawodowej

Job Day – nagranie wideo (Bruksela, Belgia)

Informacja prawna | O portalu EUROPA | Szukaj | Kontakt | Początek strony