Právne upozornenie | O portáli EUROPA | Vyhľadať | Kontakt
Európa oslavuje! - 50. výročie Rímskej zmluvyPreskočiť panel pre výber jazykov (klávesová skratka=2) 01/02/2008
EUROPA > 50. výročie > Správy a médiá > Článok

Európa do vrecka

Európa do vrecka
Reportérka Europocket TV Iris Lezcanová

27/04/07

Nová internetová televízia pre mládež vysiela programy zamerané na európske záležitosti a iné témy.

Europocket TV Englishfrançaisespañol, ktorá je jedinečnou kombináciou informácií a zábavy, ponúka mladým ľuďom nový spôsob, akým získať informácie o Európe a predstaviť svoje názory na aktuálne európske otázky.

„Cieľom bolo vytvoriť niečo, čo by mladých ľudí priblížilo Európe,“ hovorí bruselská spravodajkyňa Europocket TV Miriam Reyes Gimenová. „Nové technológie majú veľkú budúcnosť a mladí ľudia ich využívajú vo veľkej miere. Preto sme chceli vytvoriť internetovú televíziu, ktorej programy si budú môcť stiahnuť do iPodu alebo mobilného telefónu.“

Televízia prináša každý deň aktuálne správy v podobe videozáznamov, ktoré pripravujú a do angličtiny, francúzštiny a španielčiny prekladajú traja mladí novinári, ktorí správy obohacujú o svoj osobný pohľad. „Neinformujeme len o záležitostiach EÚ, ale o všetkom, čo by mohlo mladých ľudí zaujímať, napríklad o filmoch a nových technológiách,“ dodáva Miriam Reyes Gimenová. V spravodajstve je venovaný priestor rozhovorom s mladými ľuďmi, politikmi a odborníkmi.

V rámci osláv 50. výročia EÚ zorganizovala internetová televízia celoeurópsku súťaž o najlepší videozáznam. Na víťaza čakala cena v podobe cesty do Ríma, kde mal podávať správy o prebiehajúcich podujatiach. „Rozhovory s predsedom Európskej komisie José Manuelom Barrosom English, predsedom Európskeho parlamentu Hansom Pötteringom EnglishEnglishfrançais , talianskym premiérom Romanom Prodim a ďalšími talianskymi politikmi, ako aj zabezpečovanie spravodajstva zo Samitu mládeže bolo pre mňa veľkou skúsenosťou,“ vyhlásila víťazka súťaže Martina Favaová. 

Digitálna platforma Europocket TV so sídlom vo Valencii vznikla v septembri 2006 vďaka finančnej podpore Európskeho parlamentu. V súčasnosti je financovaná zo súkromných zdrojov a plánuje zvýšenie počtu svojich reportérov na celom svete. 

Reportáž Europocket TV o Oslavách 50. výročia EÚ English (4'53") v Ríme

Víťazný videozáznam   English, ktorý do súťaže poslala Martina Favaová

Martina v Ríme   English

Právne upozornenie | O portáli EUROPA | Vyhľadať | Kontakt | Na začiatok