Õigusteave | EUROPA kohta | Otsi | Kontakt
Tähistame Euroopa aastapäeva! - Rooma lepingu 50. aastapäevJäta keelevaliku väli vahele (kiirklahv=2) 01/02/2008
EUROPA > 50. aastapäev > Uudised ja meedia > Artikkel

Europe in your pocket

Europe in your pocket
Europocketi telereporter Iris Lezcano

27/04/07

Noortele mõeldud uues Interneti-programmis käsitletakse Euroopa teemasid ja muid küsimusi.

Teavet ja meelelahutust ühendav on-line noortetelevisioon Europocket TVEnglishfrançaisespañol  pakub noortele uudsel viisil teavet Euroopa kohta ning võimalust oma sõna kaasa öelda.

„Eesmärk oli luua midagi sellist, mis tooks noored Euroopale lähemale,“ ütles Europocketi Brüsseli korrespondent Miriam Reyes.„Uued tehnoloogiad on meie tulevik ning noored peaksid neid rohkem kasutama. Seepärast soovisime teha Interneti-programmi, mida noored saavad oma I-podile või mobiiltelefonile alla laadida.“

Videouudiseid edastab iga päev kolm ajakirjanikku, kes tõlgivad need inglise, prantsuse ja hispaania keelde, lisades midagi ka omalt poolt.„Lisaks Euroopa-küsimustele käsitleme ka muid noori huvitavaid teemasid, nagu kino ja uued tehnoloogiad,“ lisab Reyes Gimeno.Reportaažid hõlmavad intervjuusid noorte, poliitikute ja ekspertidega.

Euroopa Liidu 50. aastapäeva puhul korraldati Interneti-programmi raames kogu Euroopas videovõistlus, mille peaauhind oli reis Roomasse, et osaleda seal toimuvatel pidustustel.„Oli tore kogemus küsitleda Itaalia peaministrit Romano Prodit, Euroopa Komisjoni presidenti José Manuel BarrosoEnglish, Euroopa Parlamendi presidenti Hans PötteringEnglishEnglishfrançais ja Itaalia poliitikuid ning osaleda noorte tippkohtumisel,“ lausus võistluse võitja Martina Fava.

Septembris 2006 Euroopa Parlamendi eelarvest asutatud Valencias töötavat digitaalset platvormi rahastatakse nüüd eraviisiliselt. On-line televisioon loodab edaspidi oma reportereid kogu maailma saata. 

Europocekti reportaaž ELi 50. aastapäeva pidustusest  English (4'53") Roomas

Martina Fava võiduvideo  English 

Martina Roomas   English 

Õigusteave | EUROPA kohta | Otsi | Kontakt | Üles