Právní upozornění | O portálu EUROPA | Hledat | Kontakt
Evropa slaví! - 50. výročí Římské smlouvyPřeskočit lištu s výběrem jazyků (klávesnicová zkratka =2) 01/02/2008
EUROPA > 50. výročí > Aktuality a sdělovací prostředky > Článek

Vize Evropy

Vize Evropy
Portréty v atriu výstavního areálu Tour et Taxis – výstava Ženy s vizí (Bettina Flitner)

20/04/07

Celoroční série výstav a akcí zaměřených na nové občany EU a další aspekty 50 let evropské integrace je prostorem pro nejrůznější vize Evropy a její minulosti, přítomnosti i budoucnosti.

Chcete se dozvědět více o obyvatelích zemí, jež vstoupily do EU v posledních letech? Putovní výstava fotografií englishfrançaisnederlands vám ukáže jejich život, zvyky, vlastnosti a paradoxy očima slavných fotografů uznávané agentury Magnum. Výstava „Euro Visions“ již navštívila Paříž, Milán, Budapešť a Varšavu a nyní ji můžete zhlédnout v Bruselu.

Rovněž v Bruselu je k vidění výstava „Vize pro Brusel“ englishfrançaisnederlands, která představuje urbanistický projekt pro hlavní město Evropy zpracovaný mezinárodním týmem architektů. Tento ambiciózní projekt navrhuje novou podobu řady symbolických budov, včetně Evropského parlamentu a hlavní budovy Komise, s cílem přiblížit evropské instituce občanům.

V atriu bruselského výstavního areálu Tour & Taxis se nachází výstava více než 40 obřích portrétů nejvýznamnějších evropských žen z oblastí kultury, vědy, ekonomiky i politiky. Německá fotografka Bettina Flitnerová se během tří let setkala s téměř 70 ženami, jež jsou významnými osobnostmi a zdroji inspirace ve svých zemích. Patří k nim například německá kancléřka Angela Merkelová, švédská autorka detektivních románů Liza Marklundová a italská právnička Ilda Bocassiniová, symbol boje proti mafii.

V Palermu se 30. a 31. března konal „Eurocirkus“ italiano . V centru města se odehrála řada interaktivních akcí a show, jež zhlédlo více než 60 000 diváků. Akce se zaměřovaly na některé zásadní otázky každodenního života Evropanů, jako jsou například práva občanů a dopad evropských právních předpisů.

A v neposlední řadě se v Litvě, Dánsku dansk  a Belgii français konaly tři výstavy denního tisku z let 1957–2007, které ukazovaly, jak o zlomových událostech evropské integrace psaly nejvýznamnější národní deníky.

Právní upozornění | O portálu EUROPA | Hledat | Kontakt | Začátek stránky