Teisinė informacija | Apie svetainę EUROPA | Paieška | Kontaktai
Europos šventė - Romos sutarties pasirašymo 50-metisPraleisti kalbos išrinkimo juostą (spartusis klavišas=2) 01/02/2008
EUROPA > 50-metis > Naujienos ir žiniasklaida > Straipsnis

Europos vizijos

Europos vizijos
Parodų rūmų Tour et Taxis pagrindinė salė. Paroda Visionary Women (Vizijos kūrėjos) - Bettina Flitner

20/04/07

Visus metus ES vyks įvairių parodų ir renginių, kuriuose daugiausia dėmesio bus skiriama naujųjų ES piliečių gyvenimui ir apžvelgiama pastarųjų 50 metų ES istorija. Tai bus puiki proga kūrybingai bei entuziastingai pažvelgti į Europos ateitį ir apie ją diskutuoti.

Ką žinote apie „naujuosius europiečius“, neseniai įstojusius į ES? Jų gyvenimai, tradicijos, savybės ir gyvenimo paradoksai perteikiami „keliaujančioje“ žymių agentūros „Magnum Photos“ fotografų nuotraukų parodoje englishfrançaisnederlands. Paroda „Euro Visions“ jau vyko Paryžiuje, Milane, Budapešte ir Varšuvoje, dabar ją galima aplankyti Briuselyje.

Briuselyje vyksta ir avangardistinio meno paroda „A Vision for Brussels“ („Briuselio vizija“) englishfrançaisnederlands, kurioje pristatomas tarptautinės architektų grupės sukurtas Europos sostinės projektas. Šiame naujoviškame projekte perprojektuojami simboliniai ES pastatai, įskaitant Europos Parlamentą ir Komisijos būstinę, kad ES institucijos būtų prieinamesnės žmonėms.

Briuselio parodų rūmuose „Tour & Taxis“ eksponuojami 40 žymiausių Europos moterų Deutsch (de) English (en) français (fr) Nederlands (nl) , pasižymėjusių kultūros, mokslo, ekonomikos ir politikos srityse, didelio formato portretai. Trejus metus po Europą keliavusi vokiečių fotografė Bettina Flitner sutiko beveik 70 moterų, tapusių pavyzdinėmis asmenybėmis. Tarp jų Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Švedijos kriminalinių romanų autorė Liza Marklund ir Italijos advokatė Ilda Bocassini – kovos su mafija simbolis.

Kovo 30–31 d. Palerme (Sicilijoje) surengtas šventinis renginys „Eurocircus“ italiano . Miesto centre vyko daugybė interaktyvių parodų ir pasirodymų, pritraukusių per 60 000 žiūrovų. Šiuose renginiuose buvo aptariamos Europos piliečiams aktualios temos, pvz., piliečių teisės ir ES teisės aktų poveikis kasdieniniam gyvenimui.

Lietuvoje, Danijoje dansk  ir Belgijoje français į ES praeitį pažvelgta spaudos akimis. Trijose netradicinėse laikraščių parodose eksponuojama svarbiausiuose nacionaliniuose dienraščiuose pasirodžiusi informacija apie pagrindinius pastarųjų 50 metų ES įvykius.

Teisinė informacija | Apie svetainę EUROPA | Paieška | Kontaktai | Į puslapio pradžią