Právne upozornenie | O portáli EUROPA | Vyhľadať | Kontakt
Európa oslavuje! - 50. výročie Rímskej zmluvyPreskočiť panel pre výber jazykov (klávesová skratka=2) 01/02/2008
EUROPA > 50. výročie > Správy a médiá > Článok

Školy oslavujú 50. výročie EÚ

Školy oslavujú 50. výročie EÚ
Mladá Európa

20/07/07

V rámci kampane „Jarný deň v Európe“ sa stretávajú žiaci tisícich európskych škôl, aby získali nové poznatky o EÚ a diskutovali o tom, čo od nej očakávajú v budúcnosti.

Tohoročná kampaň „Jarný deň v Európe“, ktorá nadväzuje na úspech troch predchádzajúcich ročníkov, prebehla od 26. marca do 30. júna a zúčastnilo sa na nej 4 822 škôl.

Cieľom tejto európskej kampane zameranej najmä na žiakov škôl je rozšíriť ich znalosti prostredníctvom vzdelávacích činností a diskusií s európskymi politikmi.

Témou roku 2007 bolo 50. výročie EÚ. Oficiálne internetové stránky kampane „Jarný deň v Európe“ ponúkli učiteľom mnoho informačných zdrojov na pomoc pri príprave hodín venovaných tejto téme a histórii EÚ a takisto tipy na zorganizovanie vlastného podujatia „Jarný deň v Európe“ v jednotlivých školách.

Žiaci sa neostýchali dať najavo svoju tvorivosť počas podujatí, ktoré sa konali pri príležitosti výročia, ktoré zahŕňali diskusie, festivaly a výstavy. V snahe motivovať žiakov ešte viac boli pre nich zorganizované dve súťaže. Základné školy súťažili v návrhu známky k výročiu EÚ a žiaci stredných škôl navrhovali plagáty na tému demokracie.

S cieľom priblížiť EÚ mladým ľuďom sa v školách uskutočnili virtuálne aj „živé“ debaty s významnými európskymi osobnosťami. Na stretnutia so žiakmi zamierilo do škôl okolo osemdesiat osobností (poslancov Európskeho parlamentu, komisárov a zástupcov ďalších európskych inštitúcií). 86 škôl v 23 krajinách sa malo možnosť zapojiť do on-line chatu s ďalšími európskymi osobnosťami a opýtať sa ich na úlohu európskych inštitúcií a na to, čo EÚ za 50 rokov svojej existencie dosiahla.

Práce škôl vytvorené v rámci kampane „Jarný deň v Európe“

Právne upozornenie | O portáli EUROPA | Vyhľadať | Kontakt | Na začiatok